Zakręcili się genetycznie – czyli konkurs biologiczny w Staszicu

Prawie 60 uczniów z 7 szkół Sosnowca i okolic sprawdzało w czwartek 12 kwietnia, czy są „genetycznie zakręceni”. Wszystko za sprawą III Międzyszkolnego Konkursu Biologicznego Genetycznie Zakręceni. Konkurs jest inicjatywą IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Sosnowcu dla wszystkich miłośników genetyki i nie tylko z terenu Sosnowca oraz miast ościennych. Konkurs organizowany był już po raz trzeci i odbył się w ramach Staszicowskiego Festiwalu Nauk Przyrodniczych.

Uczestnicy konkursu mogli zdobyć łącznie 30 punktów z zadań pisemnych, które sprawdzały ich wiedzę między innymi z zakresu mechanizmów dziedziczenia, czy krzyżówek genetycznych, dotyczących dziedziczenia określonej cechy. Opiekunem konkursu i autorem testu jest dr Ewa Mróz.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 15 maja 2018 r. na stronie internetowej IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Sosnowcu, a uroczyste wręczenie nagród i prezentacja „genetycznie zakręconych” odbędzie się 5 czerwca podczas Staszicowskiej Gali Mistrzów.