Zaproszenie do konkursu fotograficznego pod patronatem National Geographic Polska

NewsyMożliwość komentowania Zaproszenie do konkursu fotograficznego pod patronatem National Geographic Polska została wyłączona

Wakacje rozpoczęte! Może znajdziecie czas na zwiedzanie naszego regionu… Zapraszam w imieniu Oddziału Katowickiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego oraz Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego do udziału w KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM U nas jest pięknie. Konkurs jest organizowany z okazji 100-lecia Polskiego Towarzystwa Geograficznego, 70-lecia Oddziału Katowickiego PTG, 45-lecia geografii w Uniwersytecie Śląskim, w roku 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego oraz w Roku Polskiej Geografii pod patronatem National Geographic Polska.

Celem konkursu jest ukazanie piękna przyrody ożywionej i nieożywionej oraz uroku architektury województwa śląskiego. Konkurs wpisuje się w proces odczarowywania stereotypowego wizerunku „Czarnego Śląska” i ma na celu promocję jego znanych i odkrywanych walorów przyrodniczych i pozaprzyrodniczych. Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich osób zafascynowanych regionem śląskim, niezależnie od wieku, wykonywanego zawodu czy miejsca zamieszkania. Zapraszamy do udziału uczniów, studentów, nauczycieli, pracowników Uniwersytetu Śląskiego oraz wszystkich mieszkańców województwa śląskiego i osoby odwiedzające go w celach turystycznych, biznesowych czy rodzinnych.

KATEGORIE TEMATYCZNE

I. U nas jest pięknie. Przedstawienie piękna śląskiej przyrody ożywionej i nieożywionej – zarówno chronionych roślin i zwierząt, pomnikowych drzew, rezerwatów przyrody, jak i pól uprawnych, kwietnych łąk, dolin rzecznych, skałek, jaskiń, źródeł, pasm górskich i innych urokliwych zakątków regionu.

II. Powroty, czyli wczoraj i dziś śląskiego krajobrazu. Dyptyk. Zestaw dwóch fotografii przedstawiających to samo miejsce z perspektywy kilku – kilkudziesięciu lat. Uchwycenie zmian w krajobrazie związanych z działalnością człowieka i procesami przyrodniczymi, na przykład związanych z sukcesją roślinności na obszarach pogórniczych, erozją rzek, powstawaniem zbiorników wodnych, rewitalizacją terenów poprzemysłowych, odrestaurowaniem obiektów zabytkowych i innych, likwidacją kopalń, zagospodarowaniem przestrzennym itp.

III. Z hałdą w tle i w roli głównej. Uchwycenie specyficznego piękna „czarnej damy” śląskiego krajobrazu – symbolu górniczej przeszłości regionu. Przedstawienie hałdy zarówno jako obiektu, z którym związane były (są) losy pokoleń górników i ich rodzin, ale także jako tła w codziennym życiu mieszkańców centralnej części województwa śląskiego.

IV. Urok małej i dużej architektury. Przedstawienie wyjątkowego piękna architektury śląskiej – zamków, pałaców, zabudowy przemysłowej, kościołów, ale także małych uliczek, przydrożnych kapliczek, studni, młynów, mostów, rynków prowincjonalnych miasteczek, stacji kolejowych itp.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej:

http://www.rzg2018.us.edu.pl/
Regulamin konkursu
Karta zgłoszenia I (dla indywidualnych uczestników)
Karta zgłoszenia II (dla współautorów)

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress