ZŁOTA SZKOŁA 2018 – STASZIC najlepszy!!

NewsyMożliwość komentowania ZŁOTA SZKOŁA 2018 – STASZIC najlepszy!! została wyłączona

Jesteśmy najlepszym liceum w Zagłębiu!
Zajmujemy 6 miejsce na Śląsku!

Uplasowaliśmy na 85 lokacie w Polsce, notując spektakularny awans o 45 miejsc w rankingu w stosunku do wyniku w roku ubiegłym!

To NASZ WSPÓLNY SUKCES dzięki pasji poznawczej oraz konsekwentnej pracy całej społeczności: wszystkich Uczniów i Nauczycieli IV LO im. Stanisława Staszica w Sosnowcu. Mieliśmy – jak zawsze – nieocenione wsparcie od najżyczliwszych sojuszników: Rodziców i Przyjaciół Szkoły.

Po pierwsze: uczący powinien wiedzieć, umieć, chcieć. Po drugie: uczący się powinien wiedzieć, umieć, chcieć. Potrafiliśmy i potrafimy pięknie połączyć pierwsze oraz drugie.

Codzienne rozbrajanie złożonych zadań matematycznych. Intensywne wczytywanie się w to, co między wersami literatury pięknej. Dociekliwe rozwiązywanie problemów maturalnych „na podstawie i w rozszerzeniu”. Praca olimpijska, zwieńczona laurami olimpijczyków i nauczycieli-tutorów.

Nasza radość ze święta sukcesu to przecież wspólne zobowiązanie do powszedniej pracy każdego i do podsycania entuzjazmu oraz wzajemnego inspirowania do twórczych poszukiwań wiedzy – tu i teraz.

Mądry Arystoteles – którego cenił Patron Naszej Szkoły – powiadał, że: „niekiedy korzeń nauki bywa gorzki, lecz owoc słodki”. Sukces przychodzi do tych, którzy będąc indywidualistami, umieją współpracować w zespole – do przygotowujących się i wytrwałych.

GRATULUJEMY uczniom, absolwentom-maturzystom 2017!
DZIĘKUJEMY nauczycielom za pasję i skuteczność!

UFAMY, że tegoroczni STASZICACY, wspierani i kształceni przez swoich nauczycieli, ze ZŁOTĄ TARCZĄ przejdą dalej, przez 2019 – rok Jubileuszu, bo Liceum STASZICA będzie obchodzić 125 urodziny.

Ogólnopolski Ranking „Perspektyw”, ogłoszony 10 stycznia 2018 roku, po raz dwudziesty zweryfikował osiągnięcia szkół.

Oto KRYTERIA RANKINGU LICEÓW 2018, w którym uczestniczyło około dwóch tysięcy dwustu liceów ogólnokształcących.

Ranking uwzględnia licea, w których egzamin maturalny w maju 2017 zdawało co najmniej 12 osób, a średnie wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych – języka polskiego i matematyki były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej.

Kryteria i ich wagi procentowe w Rankingu Liceów
Sukcesy w olimpiadach – 30%
Matura: przedmioty obowiązkowe – 25 %
Matura: przedmioty dodatkowe – 45 %

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress