Złoty STASZIC = constans !

NewsyMożliwość komentowania Złoty STASZIC = constans ! została wyłączona

Ogólnopolski Ranking „Perspektyw”, ogłoszony 10 stycznia 2019 roku, po raz dwudziesty pierwszy zweryfikował osiągnięcia szkół.

Nasza szkoła ponownie uzyskała zaszczytną ZŁOTĄ TARCZĘ, którą wyróżniane są najlepsze szkoły w Polsce!

W szranki rankingu liceów stanęło 2126 placówek, które spełniły kryteria wejściowe: uwzględniono szkoły, w których egzamin maturalny w maju 2018 zdawało co najmniej 12 osób, a warunkiem progowym był rezultat matury podstawowej z języka polskiego i matematyki na poziomie co najmniej 0,75 wyniku średniej krajowej egzaminów w roku 2018.

Główną zasadę oceny stanowią: sukcesy w olimpiadach (30% składowej wyniku), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%). Od tegorocznej edycji rankingu zmodyfikowano niektóre współczynniki ostatecznej punktacji, co także wpłynęło na pozycję szkół, ujmowanych w klasyfikacjach ubiegłych lat (zanotowano, zarówno tendencje zwyżkowe, jak i spadki).

Cała nasza społeczność szkolna zapracowała na cenione wyróżnienie, jakim jest ZŁOTA TARCZA, którą otrzymujemy po raz kolejny z rzędu – w roku 125 Urodzin Liceum STASZICA! GRATULACJE!

Jesteśmy najlepszą szkołą w Zagłębiu!

Znajdujemy się w dziesiątce najlepszych liceów w województwie śląskim z lokatą na pozycji 8. W Polsce plasujemy się na 105 miejscu.

Mottem sportowych olimpiad jest „Citius-Altius-Fortius”, bo o laurach sportowych najlepszych zawodników rzeczywiście decyduje: „Szybciej-Wyżej-Mocniej”.
Zmagań i osiągnięć na lekcjach-treningach oraz na egzaminach-zawodach nie dałoby się opisać wyłącznie tymi przysłówkami, bo cele edukacji i wychowania mają inny poziom sublimacji. To, co wspólne dla sportowego olimpizmu i dla szkolnych działań, zamyka się w dewizie: „WESPÓŁ W ZESPÓŁ” !

Zacytujmy ubiegłoroczne refleksje, ponieważ zaktualizował je czas i fakt potwierdzenia tytułu ZŁOTEJ SZKOŁY: „Nasza radość ze święta sukcesu to przecież wspólne zobowiązanie do powszedniej pracy każdego i do podsycania entuzjazmu oraz wzajemnego inspirowania do twórczych poszukiwań wiedzy – tu i teraz. Sukces przychodzi do tych, którzy będąc indywidualistami, umieją współpracować w zespole – do przygotowujących się i wytrwałych.”

GRATULUJEMY uczniom, absolwentom-maturzystom 2018!

DZIĘKUJEMY nauczycielom za pasję i skuteczność!

Jesteśmy niepomiernie wdzięczni za nieustanne wsparcie od najżyczliwszych sojuszników: Rodziców i Przyjaciół Szkoły.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress