ZUZANNA DREWNIAK W GRONIE NAJLEPSZYCH BIOLOGÓW W POLSCE

Zuzanna Drewniak nie zwalnia naukowego tempa. Po tym jak kilkanaście tygodni temu została stypendystką Prezesa Rady Ministrów i tym samym znalazła się w gronie najlepszych uczniów województwa śląskiego, w ostatnich dniach zakwalifikowała się do etapu centralnego 47. Olimpiady Biologicznej. Tym samym znalazła się w gronie 91 spośród 613 uczestników, którzy osiągnęli minimum 44 punkty z egzaminu pisemnego. Nasza uczennica zdobyła 52 punkty na 60, które można było zdobyć, był to trzeci wynik w Polsce. W II etapie olimpiady biologicznej, który odbył się na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie z naszego liceum udział brało 7 uczniów, którymi opiekowała się dr Ewa Mróz – nauczyciel biologii.

Ostatnim etapem biologicznych zmagań Zuzy będą zawody III stopnia w Warszawie, obejmujące test teoretyczny, zadania praktyczne oraz obronę pracy, którą równolegle uczestnicy muszą przygotowywać.

Zuzanna jest uczennicą III klasy biologiczno – chemicznej naszego liceum. Dotychczas jest laureatką 6 wojewódzkich konkursów przedmiotowych w gimnazjum (z biologii, chemii, fizyki, matematyki, języka angielskiego i języka francuskiego) i finalistką jednej. Zajęła także I miejsce w dyktandzie z języka angielskiego podczas II Ogólnopolskiego Konkursu „Przyszłość w rozumie” oraz uzyskała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Nasza uczennica jest także Finalistką XV Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, Finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Neurobiologicznego „The Polish Brain Bee Championship” oraz Finalistką Wojewódzkiego Konkursu „W świecie roślin i zwierząt”.

Trzymamy kciuki na etapie centralnym i życzymy indeksu na medycynę 🙂