11 Listopada

NewsyMożliwość komentowania 11 Listopada została wyłączona

Odzyskanie niepodległości nie zadziało się w jeden dzień. Był to szereg działań uwieńczony radosnym finałem. Świętowanie 103 rocznicy odzyskania niepodległości w NASZYM liceum również nie było jednostkowym epizodem.

Początek świętowania rozpoczął się jeszcze w październiku od ogłoszenia i realizacji Niepodległościowego Konkursu z historii, którego zakres dotyczył lat 1918-1926. Kolejny etap miał miejsce w dniu 9 listopada. Wówczas 34 – osobowa grupa uczniów klas I i II naszego liceum wzięła udział już po raz piąty w V Rajdzie Niepodległości wokół Trójkąta Trzech Cesarzy.

Jak przystało na weteranów uczennice i uczniowie IV LO przeszli najdłuższą trasę liczącą 18 kilometrów, podążając trasą od Muzeum Miejskiego w Pałacu Schoena szlakiem pogranicza aż na Trójkąt Trzech Cesarzy, gdzie wzięli udział w miejskich uroczystościach z okazji Święta odzyskania niepodległości. Nie koniec na tym! W dniu 10 listopada nasi uczniowie wspólnie z dyrekcją szkoły uroczyście odśpiewali oficjalne wszystkie cztery zwrotki hymnu narodowego.

Ostatnim akordem świętowania było aktywne włączenie się trójek klasowych z wszystkich klas w realizację montażu słowno – multimedialnego upamiętniającego wydarzenia sprzed 103 lat. Motywem przewodnim montażu było ukazanie narodzin Święta Odzyskania Niepodległości i dzieje tego święta od momentu powstania po dzień dzisiejszy. Jak zawsze okazało się, że talentów wokalnych i artystycznych w IV LO nie brakuje.

Nikoli Słabosz, Weronice Bronikowskiej i Katarzynie Zapadce serdecznie dziękujemy za uświetnienie swoimi głosami i dźwiękiem skrzypiec naszej szkolnej uroczystości.