14 X 2020 – ŻYCZENIA DLA NAUCZYCIELI OD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

NewsyMożliwość komentowania 14 X 2020 – ŻYCZENIA DLA NAUCZYCIELI OD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO została wyłączona

Szanowne Grono Pedagogiczne! Kochani Profesorowie!

247 lat temu, Sejm Rozbiorowy na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego podjął decyzję o powołaniu Komisji Edukacji Narodowej. To właśnie wtedy, kiedy państwo polskie chyliło się ku upadkowi, społeczeństwo widziało poprawę ówczesnej niedoli w edukacji. Stawką było kształcenie przyszłych pokoleń, społeczeństwa obywatelskiego, które będzie zdolne do reformowania Rzeczpospolitej.

Z okazji Święta Edukacji, przypadającego na pamiątkę tego historycznego wydarzenia – jako Samorząd Uczniowski i w imieniu całej społeczności szkolnej – chcielibyśmy złożyć Wam, Szanowni Nauczyciele, najserdeczniejsze życzenia.

Dziękujemy naszym Profesorom za ogrom pracy włożonej w to, abyśmy każdego dnia mogli stawać się lepszymi wersjami samych siebie… Abyśmy poszerzali horyzonty intelektualne, bogatsi o tak cenną wiedzę.

Wiedza w dzisiejszych czasach ma szczególne znaczenie. Żyjemy w takim okresie cywilizacji, kiedy to niemal wszystko jest komercjalizowane i ciągle upraszczane. Toteż oświeceniowa maksyma „SAPERE AUDE” nabiera coraz większego znaczenia.

Dziękujemy Państwu za uniwersalne wartości, które nam przekazujecie. To dzięki nim w przyszłości będziemy pozostaniemy wartościowymi i przyzwoitymi ludźmi! Będziemy odważnie mądrzy!

Wszyscy jesteśmy wielką staszicowską rodziną. Razem stanowimy jedność. Dziękujemy naszym Nauczycielom i Wychowawcom za wszystkie niezapomniane chwile, które mieliśmy okazję przeżyć wspólnie w murach tej szkoły oraz poza nią, także na wycieczkach szkolnych, których z powodu pandemii tak bardzo nam brakuje! Za wszystko jesteśmy i zawsze będziemy wdzięczni.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej – życzymy wszystkim naszym Profesorom samych sukcesów: zarówno zawodowych, jak i tych, niekoniecznie związanych ze szkołą.

Życzymy satysfakcji oraz radości z wykonywanej pracy, licząc – jak zawsze – na cierpliwość i wyrozumiałość dla nas, uczniów.

Szczerze dziękujemy i życzymy wszystkiego dobrego!
Samorząd Uczniowski Liceum STASZICA * październik 2020