2024 – PERSPEKTYWICZNE ZŁOTO DLA STASZICA!

NewsyMożliwość komentowania 2024 – PERSPEKTYWICZNE ZŁOTO DLA STASZICA! została wyłączona

Od bez mała ćwierćwiecza, w styczniu,  ogólnopolski mIesięcznik  edukacyjny „Perspektywy” publikuje zestawienie sukcesów, osiągniętych w ostatnim roku szkolnym przez licea i technika. Ranking ogólnopolski ma charakter przekrojowy (odrębnie dla techników i liceów); istnieją również klasyfikacje sprofilowane według wybranych kryteriów, m.in.: regiony, szkoły olimpijskie, matura.

Z zadowoleniem społeczność STASZICA przyjęła wiadomość, że nasza szkoła zajęła bardzo wysoką pozycję w zestawieniu – Ranking Liceów Ogólnokształcących  „PERSPEKTYW” 2024.

 

Nasza szkoła:

STASZIC najlepszym liceum w Sosnowcu i w Zagłębiu!

STASZIC na podium, czyli 3. miejsce w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii!

STASZIC sytuuje się na 4. miejscu w województwie śląskim!

STASZIC plasuje się na 66. miejscu w Polsce!

To jest wyróżnienie dla zbiorowości staszicowskiej! Nasza satysfakcja z wyróżnienia wiąże się nieustająco ze zobowiązaniem na przyszłość.

Podkreślamy jak co roku:  pozycja STASZICA  to OGROM WASZEJ – UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE – PRACY, POŚWIĘCENIA I ZDOLNOŚCI!

O zasadach rankingu zdecydowała Kapituła, złożona z przedstawicieli: MEiN, uczelni i rektorów Akademickich Szkół Polskich, dyrekcji Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych i  Komitetów Głównych Olimpiad. Szczegółowa metoda rankingu tutaj: https://2024.licea.perspektywy.pl/2024/methodology/metodologia-ranking-2024-licea

Pozycja szkoły w ogólnopolskim rankingu „Perspektyw” jest efektem wspólnego, codziennego zaangażowania, co procentuje w danym roku, a wynika z działań w licealnym cyklu kształcenia.

A taki wpis mogliśmy przeczytać w czytelniczych komentarzach internautów do artykułu prasowego w prasie, 11 I 2024 –  „Ranking Perspektyw 2024. Poznaliśmy najlepsze licea i technika w województwie śląskim” autorstwa M. Warchali-Kopeć: „Gratulacje dla sosnowieckiego Staszica! Jak zawsze znakomita pozycja w rankingach i co ważniejsze – od lat bardzo wysoki poziom edukacji i skuteczne kształcenie młodzieży w tym liceum. Ranking to miara. Marka to marka!”.

Aktualnie: 17 liceów ogólnokształcących w województwie śląskim może poszczycić się ZŁOTĄ TARCZĄ 2024 (podobnie jak w 2023 roku, natomiast dwa lata temu tych szkół było 21). W Polsce jest 200 liceów, nagrodzonych ZŁOTĄ TARCZĄ. Gratulujemy wszystkim!

???? ZŁOTE TARCZE dla STASZICA w latach: 2018 – 2019 – 2020 – 2021 – 2022 – 2023 – 2024 …

GRATULUJEMY naszym wspaniałym: uczniom oraz absolwentom – z rocznika maturalnego 2023!

DZIĘKUJEMY naszym nauczycielom za Ich mistrzostwo i skuteczność!

WYRAŻAMY WDZIĘCZNOŚĆ niezawodnym sojusznikom: rodzicom i sympatykom szkoły!

Społeczność STASZICA, styczeń 2024