NewsyMożliwość komentowania 48 Olimpiada Języka Angielskiego – awans czterech naszych uczniów do szczebla okręgowego. (+ENG. Version) została wyłączona
Z radością informujemy, że nasi uczniowie kontynuują bardzo dobrą passę występów w Olimpiadzie Języka Angielskiego.

W tegorocznej 48 edycji Olimpiady,  do etapu okręgowego zakwalifikowało się aż czterech uczniów: Barbara Piórkowska (kl.4d), Mikołaj Godzwon (kl. 3c), Mariusz Jaksender (kl.4a) i Maciej Ryszka (kl.2c).

Jest to tym większy sukces, że po raz pierwszy etap szkolny składał się z dwóch części, w których uczniowie musieli wykazać się wiedzą nie tylko  w zakresie gramatyki i leksyki na poziomie zaawansowanym  lecz również znajomością kultury brytyjskiej i amerykańskiej. Nasza lingwistyczna czwórka poradziła sobie znakomicie z ww. zagadnieniami i już grudniu czeka ich dwuetapowe wyzwanie na szczeblu okręgowym.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.
______
48th English Olympiad-four students advanced to the district level.
We are happy to announce that our students continue their very good streak of participation in the English Olympiad.
In this year’s 48th edition of the Olympiad, as many as four students qualified for the district stage: Barbara Piórkowska (class 4d), Mikołaj Godzwon (class 3c), Mariusz Jaksender (class 4a) and Maciej Ryszka (class 2c).
This is an even greater success because, for the first time, the school stage consisted of two parts in which students had to demonstrate knowledge not only of grammar and vocabulary at an advanced level, but also knowledge of British and American culture. Our linguistic group coped brilliantly with the above issues and in December they will face a two-stage challenge at the district level.
We keep our fingers crossed and wish you good luck.