Akcja Żonkile w ramach obchodów 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim

NewsyMożliwość komentowania Akcja Żonkile w ramach obchodów 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim została wyłączona

Z okazji obchodów 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim na youtube’owym kanale Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN swoją premierę miał film animowany „Zdążyć przed Panem Bogiem” na podstawie reportażu Hanny Krall.

19 kwietnia punktualnie o godzinie 8:00 klasa 1d2 uczestniczyła w internetowej premierze animacji. Projekcję poprzedziła prelekcja Profesora Gawła Janika dotycząca powstania w getcie warszawskim oraz przybliżająca postać Marka Edelmana. Po obejrzeniu filmu uczniowie wzięli udział w dyskusji, podczas której dzielili się swoimi wrażeniami oraz dyskutowali na temat symboliki obecnej w animowanej adaptacji książki. Lekcja odbyła się w ramach organizowanej przez Muzeum POLIN Akcji Żonkile, do której w tym roku dołączyło również nasze Liceum.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z animacją „Zdążyć przed Panem Bogiem”, która dostępna jest pod linkiem: https://youtu.be/wsjvwgMPDCk.

#AkcjaŻonkile #ŁączyNasPamięć