NewsyMożliwość komentowania Aleksandra Zaborowska (4c) oraz Krzysztof Ludwiczak (4d) awansowali do II etapu Olimpiady Geograficznej! została wyłączona

Uczniowie w I etapie musieli napisać pracę badawczą na jeden z czterech tematów. Ola zdecydowała się na temat C – Analiza porównawcza dwóch gmin pod względem warunków życia ludności, w której zastanawiała się co łączy, a co dzieli gminę Bobrowniki i gminę Psary. Krzysztof wybrał temat B – Zagospodarowanie terenu poprzemysłowego, a miejscem jego badań był teren po kopalni KWK Katowice.

W pracach oceniano między innymi: Trafność doboru literatury i źródeł informacji, selekcję danych, wybór metod ich analizy i przetwarzania, umiejętność formułowania wniosków
i rekomendacji o charakterze aplikacyjnym wynikających z analizy związków między poziomem a jakością̨ życia, warunkami życia a funkcjami i położeniem wybranych gmin względem głównych szlaków transportowych i miast czy samodzielność i dokładność wykonanych map.

Uczniowskie opracowania uzyskały bardzo wysokie wyniki, odpowiednio 88 i 89 punktów.

Trzymamy kciuki za powtórzenie sukcesu w etapie okręgowym, który odbędzie się 4-5 lutego 2023 r. na Wydziale Nauk Przyrodniczych UŚ w Sosnowcu.