ANGAŻUJEMY SIĘ! UDZIAŁ STASZICAKÓW W MIĘDZYSZKOLNYM PROJEKCIE „DUŻY I MAŁY”

NewsyMożliwość komentowania ANGAŻUJEMY SIĘ! UDZIAŁ STASZICAKÓW W MIĘDZYSZKOLNYM PROJEKCIE „DUŻY I MAŁY” została wyłączona

1 grudnia uczniowie klasy 2dIga Grzegorek, Lena Haśnik, Amelia Majos, Estera Matyja-Garbiec, Aleksandra Picheta, Kacper Paśko razem z Mają Nowińską z klasy 4b i Mają Jedynak z klasy 1d udali się do Szkoły Podstawowej nr 45 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Janusza Korczaka w Sosnowcu. Poprowadzili tam dwie godziny zajęć dla klasy pierwszej w ramach projektu „Duży i mały”. Na pierwszej godzinie, dzięki uprzejmości rodziców pierwszaków, uczniowie zjedli wspólnie śniadanie, jednocześnie zapoznając się nawzajem. Następnie Staszicaki przeczytały najmłodszym wybrane bajki Ezopa, które omówili, wyjaśnili ich morał i razem z nimi go przeanalizowali. Na przerwie pierwszaki oprowadziły naszych uczniów po szkole, pokazali miejsca, w których spędzają czas wolny i ich ulubione sale. Dzięki temu mogli się także bliżej poznać. 

Na drugiej godzinie Staszicaki skupiły się na języku angielskim. Nauczyły pierwszaków nazw części ciała, a ku zdziwieniu naszych uczniów i oni się czegoś nauczyli. Jako że klasa, którą odwiedzili, uczy się języka niemieckiego, przedstawili oni niemieckie słówka uczniom Staszica, a także zaśpiewali piosenkę.

Spotkanie zakończyło się na rysowaniu przez pierwszaków czegoś, co zapamiętali lub wynieśli z zajęć. Niektórzy rysowali postacie z bajek, inni uczniów Staszica, których mieli okazję poznać. Swoje prace wręczyli potem Staszicakom, którzy z ogromnym wzruszeniem przyjmowali każdy rysunek. Całe doświadczenie było niezwykle rozwijające zarówno dla „małych”, jak i „dużych”. My, jako osoby, które prowadziły zajęcia, mamy ogromną nadzieję, że tego typu spotkania staną się tradycją naszej szkoły. Przyniosło nam to niesamowitą radość i sprawiło, że na chwilę wróciliśmy do czasów naszego dzieciństwa.

 

Amelia Majos, kl. II

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.