Ania Kutek Finalistką 28. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej!

NewsyMożliwość komentowania Ania Kutek Finalistką 28. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej! została wyłączona

W dniach 10–11 czerwca w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie odbył się etap centralny 28. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. W tym roku zakres tematyczny obejmował Księgę Sędziów oraz Dzieje Apostolskie wraz z wprowadzeniami, przypisami, komentarzami i słownikiem pojęć.

Naszą sosnowiecką diecezję reprezentowały trzy uczennice ze szkół ponadpodstawowych, w tym nasza tegoroczna maturzystka z klasy IVc – Ania Kutek. Wszystkie trzy uczestniczki otrzymały tytuły Finalisty 28. OKWB, zdobywając więcej niż połowę punktów z części pisemnej konkursowych eliminacji.

Nasza Ania w konkursie biblijnym wzięła udział po raz trzeci, a po raz drugi zakwalifikowała się do etapu centralnego. Warto przypomnieć, że nasza uzdolniona maturzystka w ubiegłym roku została laureatką XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej w Pelplinie i jako jedyna reprezentowała naszą diecezję w finale.

„Poczuj radość Ewangelii!” – to wezwanie od wielu lat przyświeca organizatorom Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, a jego celem nadrzędnym jest propagowanie postawy otwartości na Słowo Boże, gotowości i odwagi przyjęcia go do własnego życia.

Wielki Finał OKWB, to ogromne doświadczenie wspólnoty młodych ludzi z całej Polski – ze wszystkich 41 diecezji w naszym kraju. Poza zmaganiami konkursowymi jest czas na wspólne nabożeństwa, spotkania z ciekawymi ludźmi, projekcje filmowe i koncerty uwielbienia. W tym roku gościem specjalnym był pan Jan Sobierajski – reżyser filmu Powołany 2 – który podzielił się z młodymi swoim świadectwem życia i wiary.