ARTYŚCI STASZICOWSKIEJ ESTRADY NADZIEJĄ POLSKIEGO SHOW BUSINESSU

NewsyMożliwość komentowania ARTYŚCI STASZICOWSKIEJ ESTRADY NADZIEJĄ POLSKIEGO SHOW BUSINESSU została wyłączona

Od lat nasze liceum ma szczęście do utalentowanych artystycznie uczniów. Jan Kiepura znajdujący się na liście absolwentów – zobowiązuje. Byli więc aktorzy, śpiewacy, wokaliści, tancerze. Ale aktualne roczniki są szczególnie wszechstronnie uzdolnione, a zarazem chętne do współpracy. W dodatku wielu z tych uczniów chodzi do „Staszica” piąty, czy szósty rok wliczając nasze staszicowskie gimnazjum.

Dzięki nim szkolne akademie stoją na telewizyjnym (w dobrym tego słowa znaczeniu) poziomie, a miejskie uroczystości robione przez „Staszica” przyciągają nie tylko zaprzyjaźnionych ze szkołą widzów, ale i obcych ludzi znających i ceniących markę naszych artystów. Od pięciu lat co roku w „Muzie” gramy Noworoczno – Karnawałowy Koncert Charytatywny dla Sosnowieckiego Hospicjum, graliśmy też Koncert dla Domu Aniołów Stróżów, przygotowaliśmy w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej Galę Mistrzów sosnowieckich szkół i przedszkoli, Koncert z okazji 115 rocznicy urodzin Jana Kiepury, koncerty jubileuszowe z okazji 120 i 125 rocznicy powstania liceum.

Na wszystkich tych imprezach panował niepowtarzalny rodzinny klimat (w koncertach zwykle występują obok siebie uczniowie i absolwenci), charakteryzował je też wysoki stopień profesjonalizmu o czym świadczą pełne zachwytu recenzje i zadowolona, wierna publiczność.
Aktualnie zespół naszej Staszicowskiej Estrady liczy ok. 30 osób, my prezentujemy w tym miejscu ośmioro artystów, którzy są filarami naszego zespołu.

 

Kamila Burda – pełna wdzięku, precyzyjna rytmicznie, technicznie i stylowo tancerka, skrzypaczka, nieoceniona animatorka kultury.

 

Emilka Głowa – wybitna, wszechstronna wokalistka o perlistym, dźwięcznym głosie doskonale radzi sobie zarówno z lirycznymi, śpiewnymi piosenkami jak i tymi spod znaku rocka i jazzu, potrafi imitować koloraturę Violetty Villas, słowiczy śpiew Anny German i głębię głosu Whitney Houston.

 

Zuzanna Haberka – przedstawicielka nurtu klasycznego wśród naszych muzyków, wybitna pianistka i skrzypaczka, ale również animatorka kultury muzycznej, organizatorka chórów i zespołów instrumentalnych

 

 

Aleksandra Korzec – niezwykle uzdolniona, wszechstronna wokalistka z temperamentem scenicznym, odnajduje się zarówno w klasycznym repertuarze operowym, jak i rozrywkowym – od rocka po poezję śpiewaną i piosenkę aktorską.

 

 

Paweł Kowalski – niestrudzony organizator, aktor m.in. „Śluby Panieńskie” po prostu „Człowiek orkiestra”

 

 

Martyna Kucia – tancerka i choreograf, od której Agustin Egurrola mógłby się niejednego nauczyć; jej pomysłowość przy tworzeniu układów tanecznych zatyka dech w piersiach, a kilka dzieł przeszło do historii polskiej choreografii („Nikodem” czy „W siną dal”). Jest w trzeciej klasie, co my zrobimy jak Martyna skończy szkołę!

 

 

Tymek Masarczyk – wokalista o aksamitnym głosie, trafiający do serc wszystkich słuchaczy (a zwłaszcza słuchaczek), który najlepiej czuje się zarówno w polskim jak i zagranicznym repertuarze lirycznym.

 

 

Alicja Padula – rewelacyjna wokalistka, która łączy warunki głosowe ze zdolnościami tanecznymi; jej swingowe wykonania polskich i zagranicznych standardów od Cher, przez Abbę po Hannę Banaszak i Ewę Bem są niepowtarzalne.

 

 

Kuba Szkutnik – wokalista – nagroda specjalna w Konkursie Piosenki Europejskiej, aktor, reżyser, scenarzysta, animator, jednym słowem wszechstronny człowiek estrady, niezwykle kreatywny, o niespożytej energii, wielkiej inwencji, pełen niebanalnych, odkrywczych pomysłów i szlachetnego uporu w ich realizacji. Jest autorem scenariusza do swojego przedstawienia „ Wśród maków i powojów” oraz zdobywcą wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress