NewsyMożliwość komentowania Awans ucznia klasy 2e do części ustnej II etapu LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego została wyłączona

Maciej Rosikuczeń klasy 2e o profilu matematyczno-fizycznym awansował do części ustnej zawodówokręgowych II stopnia LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego! Podczas części pisemnej etapu okręgowego, która odbyła się 3 lutego, uczestnicy musieli zmierzyć się z testemsprawdzającym kompetencje językowe oraz napisać rozprawkę lub pracę interpretacyjną na jeden z zaproponowanych tematów. Staszicak podjął się interpretacji sonetu Adama Mickiewicza Droga nad przepaścią w Czufut-Kale, zwracając szczególną uwagę na religijne i filozoficzne konotacje obecnego w nim motywu nieskończoności.Opiekunem naukowym ucznia jest polonista – Gaweł Janik. Serdecznie gratulujemy Maćkowi i trzymamy za niego kciuki podczas części ustnej zawodów II stopnia, która odbędzie się już 2 marca na Wydziale Humanistycznym UniwersytetuŚląskiego w Katowicach!