Aż dziewięcioro naszych wolontariuszy wzięło udział w poniedziałkowym koncercie charytatywnym „Gramy dla Mamy”, organizowanym przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej, z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

NewsyMożliwość komentowania Aż dziewięcioro naszych wolontariuszy wzięło udział w poniedziałkowym koncercie charytatywnym „Gramy dla Mamy”, organizowanym przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej, z okazji zbliżającego się Dnia Matki. została wyłączona

Aż dziewięcioro naszych wolontariuszy wzięło udział w poniedziałkowym koncercie charytatywnym „Gramy dla Mamy”, organizowanym przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej, z okazji zbliżającego się Dnia Matki.
Wydarzenie miało miejsce w Hali Widowiskowo – Sportowej „Będzin – Arena”.

 Wolontariusze, którzy przybyli wraz z koordynatorką dużo wcześniej, przed koncertem, otrzymali przydział zadań – począwszy od powitania przybywających gości i sprzedaż biletów – cegiełek, po rozdawanie maskotek, każdej obecnej na koncercie Mamie. Bo to właśnie dla Wszystkich Mam – w podziękowaniu za ich bezinteresowną, pełną poświęcenia miłość, zorganizowano to spotkanie i koncert!

 „Wśród gości koncertu znaleźli się m.in. J.E. Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak Ordynariusz Diecezji Sosnowieckiej, Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski, Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński, przedstawiciele Parlamentu RP, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, darczyńcy i Przyjaciele Caritas. Gwiazdą wieczoru był zespół Zakopower, który zabrał widownię w folkowo-rockową podróż muzyczną.
Wspólnie świętowany Dzień Matki przy wypełnionej niemal w całości widowni liczącej 2400 osób, cieszył nie tylko obecne na sali mamy, ale przyniósł także nadzieję kobietom oraz ich dzieciom mieszkającym w Diecezjalnym Domu Matki i Dziecka. Środki zebrane podczas koncertu przeznaczone zostały na funkcjonowanie tejże placówki.

Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy uczestniczyli w przygotowaniu tego wydarzenia, szczególnie WOLONTARIUSZOM, z naszej szkoły byli to:  Mateusz Olas, Maja Pszczoła, Magdalena Dołba, Natalia Naworol, Paulina Włosek, Iga Rak, Malwina Mech, Oliwia Paul, Alicja Śliwa.

dav