Badania jakości powietrza (+ ENG ver.)

NewsyMożliwość komentowania Badania jakości powietrza (+ ENG ver.) została wyłączona

W czasie ostatnich lekcji geografii w tym roku szkolnym uczniowie klas 2b i 2d wyruszyli na badania terenowe. Celem badań było stworzenie map jakości powietrza na terenach wokół naszego liceum, jak również analiza czynników wpływających na stężenie PM2.5, PM10 i CO2 w powietrzu. Przy pomocy metody triangulacyjnej uczniowie stworzyli mapy izoliniowe badanego obszaru, a co najważniejsze – zyskali nowe doświadczenie i zdobyli wiedzę w praktyce.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

Investigating air quality

During the last geography lessons this school year, the 2b and 2d students performed a fieldwork. The aim of the research was to create the air quality maps of the school vicinity, as well as the analysis of the factors affecting the concentration of PM2.5, PM10 and CO2 in the air. Using the triangulation method, the students have created isoline maps of the area investigated, and, what’s even more important – they have gained new experience and knowledge during practical activities.