BEZPIECZNE WAKACJE 2023

NewsyMożliwość komentowania BEZPIECZNE WAKACJE 2023 została wyłączona

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sosnowcu informuje, że w sezonie letnim 2023 r. realizowane są wojewódzkie akcje informacyjno- edukacyjne :

„ Łap słońce z głową”,

„Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”,

” Nowe narkotyki Nowe zagrożenia’.

Akcja Łap słońce z głową” ma na celu: zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne wynikające znieodpowiedzialnego korzystania z promieniowania ultrafioletowego (UV) jako kluczowego zagrożenia dlazdrowia dzieci i młodzieży, przekazanie informacji o zdrowotnych konsekwencjach promieniowania UV poprzez działania informacyjno-edukacyjne, podniesienie świadomości i wiedzy na temat procesówzachodzących w organizmie podczas opalania.

Kampania informacyjna dot. profilaktyki chorób odkleszczowych pod hasłem „Nie bądź atrakcyjny dlakleszczy”. Celem kampanii jest propagowanie podstawowych zasad ochrony przed kleszczami, edukacja wzakresie prawidłowego usuwania kleszcza, zwiększenie społecznej świadomości w zakresie profilaktykichorób przenoszonych przez kleszcze, zwiększenie wiedzy na temat szczepień ochronnych jako skutecznejmetody profilaktyki kleszczowego zapalenia mózgu.

Akcja „Nowe   narkotyki   Nowe zagrożenia”   ma   na celu   ograniczenie

rozprzestrzeniania środków psychoaktywnych w środowisku dzieci i młodzieży, podniesienie świadomości i wiedzy na temat niebezpiecznych proces6w zachodzących w organizmie podczas zażywania dopalaczy oraz zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne wynikające z korzystania ze środków zastępczych.

 

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress