„Bóg – jaki Bóg? Jaki jest Bóg, w którego wierzę? Jaka jest moja wiara? Jaka jest moja relacja z Tym, który co dzień o mnie walczy?”

NewsyMożliwość komentowania „Bóg – jaki Bóg? Jaki jest Bóg, w którego wierzę? Jaka jest moja wiara? Jaka jest moja relacja z Tym, który co dzień o mnie walczy?” została wyłączona

Te pytania są fundamentem rekolekcji wielkopostnych w naszej szkole (11-13.04).

W tym roku odpowiedzi będziemy poszukiwać przez osobistą refleksję, za pomocą treści zawartych w instalacji – symbolicznego przedstawienia sensu trzech największych dni w historii zbawienia – Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku, Wielkiej Soboty, Wigilii Paschalnej i Niedzieli Zmartwychwstania.

Zapraszamy Was do indywidualnego poszukiwania odpowiedzi na pytania o Boga i swoją wiarę, przyjrzenia się własnym stereotypom, którymi posługujemy się w codzienności, a które przeszkadzają w budowaniu dojrzałej wiary…

„Rozkodujmy”, każdy w swoim sumieniu, obraz Boga (instalacja z kodami QR umieszczona jest na pierwszym piętrze w pobliżu uczniowskiego dywanika).

Centralnym wydarzeniem naszych rekolekcji będzie Spotkanie Wielkanocne – występ artystyczny naszych uczniów pt. „On walczy o Ciebie”, w Wielką Środę o godzinie 13, na które z serca zapraszamy.

Zróbmy krok od religii do wiary. To jest WOLNOŚĆ!