BORYS WAWRZYNÓW LAUREATEM ŚLĄSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO!

NewsyMożliwość komentowania BORYS WAWRZYNÓW LAUREATEM ŚLĄSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO! została wyłączona

8 maja na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach miało miejsce ogłoszenie wyników Śląskiego Konkursu Matematycznego im. Krystyny Skórnik. W tym roku odbywała się jego XX edycja. W trakcie uroczystości uczestnicy wysłuchali wykładu profesor UŚ – Pani dr Anny Szczerby-Zubek. Dotyczył on teorii Ramseya będącej podstawą współczesnej kombinatoryki. Teoria oraz twierdzenie Ramseya operują na grafach, czyli zbiorach wierzchołków połączonych krawędziami. Po wysłuchaniu wykładu nadszedł czas na wręczenie nagród. Konkurs okazał się dla naszego liceum sukcesem – uczeń klasy 1e, Borys Wawrzynów, otrzymał dyplom oraz nagrodę za uzyskanie tytułu laureata II stopnia, a Krzysztof Parzoch z klasy 2a1 wrócił z tytułem finalisty.

Serdeczne gratulacje dla nagrodzonych! A uczniów przyszłorocznych klas pierwszych i drugich zachęcam do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

Krzysztof Parzoch, klasa 2a1