„ CO JESZCZE BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W MARCU?”

Za nami obfitujące w liczne szkolne wydarzenia pierwsze dziesięć dni marca. Wszyscy, którzy śledzą naszą stronę internetową z zainteresowaniem przeczytali ciekawe relacje z tych wydarzeń, jak również informacje o wspaniałych marcowych sukcesach naszych gimnazjalistów i licealistów,

A co jeszcze będzie się działo w marcu?

13 marca startuje Festiwal Matematyki, który potrwa do 16 marca. Miłośnicy „królowej nauk” już nie mogą się go doczekać, gdyż w programie Festiwalu między innymi: maraton matematyczny dla maturzystów, urodziny liczby „pi”, „KANGUR” matematyczny, konkurs w języku angielskim „Brain Benders”, finały konkursów „Przygody z matematyką” i „Rozkosze Łamania Głowy” oraz wiele innych matematycznych atrakcji. Oby ”trzynastka” okazała się dla wszystkich matematyków szczęśliwą liczbą!

Również 13 marca startują próbne egzaminy gimnazjalne dla naszych „Gumisiów”. Uczniom klasy 3 GA i 3 GB życzymy przysłowiowego „połamania piór”!

14 marca – finał II Otwartego Turnieju Debat Oksfordzkich, w którym zasłużony udział wywalczyli sobie nasi wspaniali mówcy: Igor Tomecki, Agnieszka Starczewska, Jowita Jasińska oraz Szymon Rajca przygotowywani przez Pana prof. Karola Winiarskiego. 17 marca w Poznaniu ta sama drużyna stanie do walki o zwycięstwo w Mistrzostwach Polski Debat Szkolnych. Powodzenia!

UWAGA! UWAGA! 18 marca wybuchnie bomba!...Oczywiście, „Bomba z Matmy”, czyli XIV Konkurs Matematyczny im. prof. Stanisława Bomskiego. Pan Dyrektor Grzegorz Walotek oraz Pani prof. Bożena Kamińska-Mrozek z pewnością przygotowali dla uczestników nietuzinkowe zadania. Konkurs, jak zawsze, poprzedzony jest warsztatami; tegoroczne odbyły się w sobotę – 11 marca. Drodzy pasjonaci matematyki z klas III gimnazjum, do zobaczenia „na Bombie”!

Również 18 marca odbędzie się Konkurs „Matematyka ze Stasiem”. To już druga edycja konkursu dla szczególnie uzdolnionych matematycznie uczniów klas VI szkół podstawowych. Dobrym duchem konkursu jest Pani prof. Dorota Kolany. Drodzy Szóstoklasiści, zapraszamy w mury naszej Szkoły.

18 – 19 marca odbędzie się centralny etap Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, w którym o olimpijski laur walczyć będzie uczeń klasy III MP – Jakub Antosiewicz. Już teraz mocno trzymamy kciuki za naszego wybitnego, pełnego uroku specjalistę ds. historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Powodzenia, Kubo!

19 marca w Krakowie odbędzie się Finał Konkursu o Diamentowy Indeks AGH. W finale tego niezwykle wymagającego konkursu znaleźli się uzdolnieni matematycy z klas II i III: Bartosz Głowacki, Jakub Gołuzin, Krzysztof Hendel, Kacper Karoń, Krzysztof Stasiowski oraz nasz najlepszy fizyk – Rafał Ogórek.

20 marca w Sali Koncertowej „Muza” odbędzie się koncert charytatywny organizowany przez Młodzieżową Radę Miasta i naszą Szkołę. W koncercie wystąpią również uczniowie z II L.O. im. E. Plater. Wśród inicjatorów koncertu znalazł się absolwent IV L.O. – Michał Wyszyński. W koncercie wystąpi, między innymi, wspaniały zespół szantowy „Banana Boat”. Artyści ze „Staszica” przygotowywali się pod batutą Pani prof. Sławomiry Dziewięckiej. Serdecznie zapraszamy do „Muzy”!

24 marca odbędzie się Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów „English in Wonderland”. To kolejny staszicowski konkurs skierowany do uczniów klas III gimnazjum z Sosnowca i okolic . Ponieważ „Bomba z matmy”, „Kram z Poezją”, oraz „Zillingierki” cieszą się niezmienną popularnością wśród gimnazjalistów, postanowiliśmy tym razem zaproponować coś dla sympatyków i pasjonatów języka angielskiego. Mamy nadzieję, że Konkurs im się spodoba i wkrótce zagoszczą w „Staszicu”. Welcome to Our School!

27 – 29 marca to czas Rekolekcji Wielkopostnych. Poprowadzi je Patrycja Hurlak – aktorka znana między innymi z serialu „Klan”, autorka bestsellera „Nawrócona Wiedźma”. Wiosna skłania wszystkich nas do refleksji nad sobą, nad naszymi relacjami z drugim człowiekiem, nad kwestią wiary i szeroko rozumianego człowieczeństwa, bez względu na wyznawaną religię i światopogląd.

29 marca nasi uczniowie wezmą udział w warsztatach matematyczno–informatycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Tego samego dnia troje uczniów naszego Gimnazjum pod opieką Pani prof. Barbary Czwartos wystartuje w II etapie Konkursu Wiedzy Krajoznawczej o Niemczech. Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Konsulat Generalny.

W dniach 31 marca – 2 kwietnia odbędą się wyjazdowe warsztaty matematyczne dla maturzystów.

Do usłyszenia w kwietniu 🙂

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress