DEBATA ”CO NAM WSPÓŁCZEŚNIE ZAGRAŻA?”

NewsyMożliwość komentowania DEBATA ”CO NAM WSPÓŁCZEŚNIE ZAGRAŻA?” została wyłączona

W dniu 24. marca klasa 1Mat2, pod opieką pani Moniki Durczyńskiej oraz Katarzyny Michty, uczestniczyła w debacie o bezpieczeństwie pt. „Wojna a pokój. Co nam współcześnie zagraża?” w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

W gronie panelistów znaleźli się:

prof. zw. dr hab. Andrzej Misiuk – profesor zwyczajny w Instytucie Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim pełniący jednocześnie funkcję kierownika Katedry Nauk o Bezpieczeństwie ww. Uczelni.

dr Paulina Polko – politolog i socjolog. Kierownik Katedry Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

prof. nadzw. dr hab. Robert Socha – profesor w Katedrze Bezpieczeństwa i Zarządzania
Kryzysowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Dyrektor Centrum Badań nad Bezpieczeństwem Transgranicznym z siedzibą w Wydziale Zamiejscowym WSB w Cieszynie.

prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik – prorektor ds. nauki, Kierownik Katedry Pedagogiki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, po Dyrektora Biblioteki Akademickiej WSB, Chorzowianin Roku 2006, specjalista w zakresie bezpieczeństwa narodowego, publicznego, edukacji na rzecz bezpieczeństwa, zachowań ryzykownych i problemowych.

prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Załęski – doktor nauk wojskowych, profesor w Katedrze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Autor wielu prac i artykułów z dziedziny obronności, bezpieczeństwa państwa oraz użycia sił powietrznych w operacjach.

Dyskusję moderował prof. nadzw. dr hab. Adrian Siadkowski – profesor w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, funkcjonariusz Straży Granicznej zajmujący się naukowo i zawodowo ochroną lotnictwa cywilnego przed aktami bezprawnej ingerencji oraz kulturą arabsko – islamską, w szczególności zagadnieniami fundamentalizmu i ekstremizmu religijnego, autor wielu publikacji specjalistycznych powstałych na bazie doświadczeń z wyjazdów studyjnych m.in. do Syrii, Jordanii, Jemenu, Libanu, Maroka, Izraela, Stanów Zjednoczonych.

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress