DEBATY – PODSUMOWANIE

NewsyMożliwość komentowania DEBATY – PODSUMOWANIE została wyłączona

Koniec roku szkolnego sprzyja podsumowaniom. Mimo pandemii i związanych z nią ograniczeń turnieje debat oksfordzkich i parlamentarnych nie zamarły. Po prostu przeniosły się do Internetu. Nie jest to oczywiście to samo, co starcie twarzą w twarz, ale jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma.

Osiągnięcia naszych debatowiczów nie wyglądają źle. Największy sukces to oczywiście zwycięstwo w opóźnionym ze względu na pandemię finale VI Turnieju Debat Historycznych IPN w grudniu ubiegłego roku. Kacper Sztorc, Krzysztof Ludwiczak, Jakub Bąchor i Krzysztof Szuliński wygrali wszystkie debaty i bezapelacyjnie okazali się najlepsi w Polsce. W kolejnym turnieju tak dobrze już nam nie poszło. Ale i tak drużyna w składzie Jan Bała, Krzysztof Ludwiczak, Kacper Bronikowski i Kacper Sztorc zajęła trzecie miejsce w regionalnych eliminacjach w Katowicach.

Lepiej poszło zespołowi w składzie: Dawid Rupiński, Cyprian Węgrzynowicz, Kacper Sztorc i Antoni Kiszka w IV Turnieju Debat o tematyce społeczno-prawnej organizowanych przez Fundację Court Watch Polska pod patronatem NSA. Po zwycięstwie w rozgrywkach regionalnych otarliśmy się o podium, zajmując czwarte miejsce w kraju.

Najlepszy w historii wynik uzyskaliśmy w VIII Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich, w czym główna zasługa Trenera naszej drużyny. A jest nim nasz absolwent Jakub Bąchor. Krzysztof Ludwiczak, Kacper Sztorc, Antoni Kiszka i Dawid Rupiński dotarli do 1/8 finału, gdzie zostali pokonani przez drużynę jednego z poznańskich liceów. Nie od dziś wiadomo, że gospodarzom pomagają ściany 🙂

I w końcu last, but not least. Krzysztof Ludwiczak nie tylko dotarł do finału Polskiej Ligi Debat (parlamentarnych), ale został także uznany za Najlepszego Mówcę. A przecież Krzysiek dopiero ukończył drugą klasę. Drżyjcie rywale.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress