Dlaczego Staszic?

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” po raz osiemnasty przeprowadziła kwalifikację i opublikowała listę najlepszych szkół w Polsce.

W kategorii liceów zajęliśmy 97 miejsce a Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni wyższych, komitetów okręgowych olimpiad i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych brała pod uwagę 500 najlepszych w kraju placówek. W ten sposób znaleźliśmy się w tzw. „złotej setce” – elitarnej grupie 100 najlepszych liceów w Polsce! W Zagłębiu Dąbrowskim stajemy na najwyższym podium , a w województwie śląskim uplasowaliśmy się na 8 miejscu.

Co oznacza termin „najlepsze licea” ? Jakie wyznaczniki brane są pod uwagę?

Głównym kryterium rankingowym są wyniki maturalne, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. W połączeniu z sukcesami szkół w olimpiadach przedmiotowych daje to znakomitą podstawę do oceny.Decyzją Kapituły Rankingu w 2016 roku ustalone zostały następujące kryteria i ich wagi procentowe:

  • matura podstawowa – przedmioty obowiązkowe 25%
  • matura rozszerzona – przedmioty dodatkowe 45%
  • sukcesy w olimpiadach 30%

Oznacza to w praktyce, że czynnikiem dominującym w ocenie liceów jest wynik matury, który wypracowują wszyscy uczniowie i wszyscy nauczyciele!

Sosnowieckie katolickie Liceum im. św. Jana Bosko znalazło się za nami- na 146 miejscu, pozostałe licea z naszego miasta nie zakwalifikowały się nawet do wyjściowej 500 ! Zdobycie miejsca w czołówce Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy jest zasłużonym powodem do dumy.

TAK TRZYMAĆ!!!!!!!!!© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress