Dzień Edukacji Narodowej w „Staszicu”

NewsyMożliwość komentowania Dzień Edukacji Narodowej w „Staszicu” została wyłączona

Dzień Edukacji Narodowej to święto całej szkolnej wspólnoty: nauczycieli uczniów, pracowników administracji i obsługi. A w naszej szkole więź ta jest szczególnie silna i to ona kształtuje poczucie tożsamości każdego staszicaka.

I właśnie z okazji tego wyjątkowego święta cała społeczność szkolna spotkała się 13 października o godzinie 12.00 w hali sportowej. Nie kryliśmy radości a nawet wzruszenia, że po dwóch latach znowu, jak dawniej, możemy WSZYSCY zasiąść razem na szkolnej akademii. Przekonaliśmy się oto, że myśl „mała rzecz, a cieszy” nie jest truizmem.
Po przywitaniu gości prowadzący uroczystość Krzysztof Ludwiczak i Cyprian Cichoń zapowiedzieli występ Dominiki Trzebińskiej, która wykonała wszystkim znaną optymistyczną piosenkę „Więc choć pomaluj mój świat”.

Następnie Pan Dyrektor Grzegorz Walotek złożył wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia oraz wręczył przyznawane zwykle w tym dniu nagrody.

Jest rzeczą powszechnie wiadomą , że w Staszicu nietrudno jest o nauczycieli pełnych pasji, zaangażowania i poświęcenia, toteż grupa nagrodzonych była dość duża.

Nagrodami Dyrektora Szkoły uhonorowani zostali:
Pan prof. Jacek Bajer Pani dr hab. Dominika Bochańczyk Kupka Pan prof. Mirosław Boksa Pani prof. Anna Dolińska – Konina
Pani dyrektor Bożena Kamińska-Mrozek Pani dr Katarzyna Luksa Pani prof. Małgorzata Morkis
Pani prof. Anna Ryłek-Kostowska
Pani dyrektor Maria Stecka Pani prof. Urszula Trzcionka

a także pracownicy administracji i obsługi:

Pani Halina Wereszczyńska, Panowie Mirosław Tkaczyk i Jakub Szczepański.
Srebrna Róża – to Nagroda Towarzystwa Szkół Twórczych im. dr Danuty Nakonecznej dla nauczyciela cenionego przez młodzież, autorytetu w jakiejś dyscyplinie, rozwijającego zainteresowania i pasje młodzieży.

Srebrną Różą odznaczony został w tym roku Pan prof. Jacek Bajer

Prowadzący uroczystość przekazali też radosną wiadomość o tym, że nagrodę Prezydenta Miasta w uznaniu zasług i osiągnięć otrzymał w tym roku Dyrektor Grzegorz Walotek, którą odbierze z rąk Prezydenta w czasie miejskiej uroczystości.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym i nagrodzonym!
W dalszej części akademii głos zabrała Pani senator Joanna Sekuła – absolwentka szkoły i oddana jej przyjaciółka. Pani senator dzieliła się swymi wspomnieniami ze szkolnych lat, wyrażała uznanie dla tempa i rozmachu z jakim szkoła się rozwija, ciepło mówiła o staszicowskiej młodzieży oraz składała wszystkim najlepsze życzenia.

Z życzeniami przybyła także delegacja Szkolnej Rady Rodziców – Panie Katarzyna Krajewska – Dąbek i Weronika Ściwiarska oraz Pan Janusz Mróz w imieniu rodziców złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia, a na ręce Dyrekcji – kwiaty.

Na koniec życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Krzysztof Ludwiczak i Cyprian Cichoń.

Oprócz życzeń i kwiatów mieliśmy też dla nauczycieli muzyczne upominki. Tak więc już w czasie oficjalnej części uroczystości zabrzmiały niezwykłej urody utwory – najpierw „Jak kania dżdżu” w wykonaniu Nikoli Słabosz i Antoniego Zimnala z towarzyszeniem Krzysztofa Białczyka na saksofonie i Adama Kleszcza na gitarze, potem nasz szkolny zespół w składzie Krzysztof Białczyk – saksofon, Jakub Nurczyński – fortepian, Adam Kleszcz – gitara basowa, Patryk Tórz – gitara, Dawid Hilus – perkusja brawurowo wykonał „Autumn Leaves” Cheda Bakera. Na zakończenie tej części uroczystości zabrzmiała muzyka klasyczna – bardzo często wykonywane arcydzieło europejskiego baroku – „Kanon” Johanna Pachebela w opracowaniu na dwoje skrzypiec w wirtuozowskim wykonaniu Martyny Zalewskiej I Aleksandry Osuch.

Na zakończenie przygotowano dużą dawkę humoru, ponieważ zobaczyliśmy skecz kabaretowy pod znamiennym tytułem „Nie taki Staszic straszny”. Było o EuroWeeku, o klasie IB, o wybitnych absolwentach, o boiskach, dzienniku elektronicznym, szkolnym bufecie … słowem – o szkole. Iga Danielkis jako matka, Wiktor Pawłowski jako ojciec i Wojtek Dubiel jako ich syn tak brawurowo odegrali swoje role, że gratulacjom nie było końca.

Tak oto radośnie i z dużą energią świętowano Dzień Edukacji w 128 roku istnienia szkoły.

Zdjęcia znajdują się pod tym linkiem.

Zapraszamy również do oglądania drugiej galerii zdjęć.