Dzień Patrona

NewsyMożliwość komentowania Dzień Patrona została wyłączona

5. listopada obchodziliśmy uroczyście Dzień Patrona. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wiązankę kwiatów pod popiersiem autora słów, które stanowią wizję Szkoły: „Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada”.

Uczniowie klas pierwszych mieli okazję zapoznać się, a klas starszych – przypomnieć najważniejsze informacje związane z życiem i dorobkiem wielkiego Polaka. Wyjątkowo silnie wybrzmiewają w dobie pandemii, gorących dysput politycznych i batalii o ochronę Ziemi przed zmianami klimatycznymi, wciąż aktualne idee: „Równość, wolność i własność są najpotrzebniejszym i najprostszym wnioskiem z praw człowieka”, „Pierwszym obowiązkiem człowieka jest pracować. Tylko przez pracę staje się obywatelem użytecznym” oraz „Dobry człowiek woli sam cierpieć niż na cierpienia drugich patrzeć”.

Spojrzenie na postać Patrona oczami uczniów zaowocowało ciekawą kolekcją, czasem nowoczesnych, portretów Stanisława Staszica. Zwyciężczyniami konkursu zostały ex aequo uczennice: Daria Kołodziejczyk z klasy 3d i Zuzanna Ciszewska z klasy 2c. Link do galerii prac

Nagrodzone prace:

Autorka: Daria Kołodziejczyk

 

 

Autorka: Zuzanna Ciszewska