Etap szkolny XXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

NewsyMożliwość komentowania Etap szkolny XXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej została wyłączona

W dniu 13 marca dwadzieścioro naszych uczniów z klas I, II, III i IV, przystąpiło do etapu szkolnego XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Civitas Christiana” dla szkół ponadpodstawowych. W tym roku szkolnym zakres tematyczny Konkursu obejmował Księgę Sędziów oraz Dzieje Apostolskie wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem pojęć. W etapie szkolnym uczestnicy musieli, w odpowiednim czasie, rozwiązać test online. Tylko troje najlepszych, mogło zakwalifikować się do kolejnego, diecezjalnego etapu.

Aż 11 naszych uczniów zdobyło w konkursie biblijnym ponad 50% punktów: Paweł Śnietka z kl. Ia, Mateusz Nowak, Maria Sobczyk z kl. Ib; Mateusz Chowaniec, Małgorzata Czechowska, Leszek Cieślik, Alicja Ligęza z kl. Ic; Magdalena Kaleja z kl. IIb. Troje naszych uczniów zdobyło powyżej 93% punktów!

I miejsce przypadło w udziale Ani Kutek z kl. IVc, zeszłorocznej laureatce Olimpiady Teologii Katolickiej; II miejsce zajęła Alicja Owczarek – uczennica z klasy Ib, debiutująca w konkursie biblijnym. Na miejscu III znalazł się Michał Konopka z kl. IIa.

To właśnie Ania, Alicja i Michał będą reprezentować naszą szkołę na etapie diecezjalnym, który odbędzie się już w trybie stacjonarnym 18 kwietnia. Dziękujemy i gratulujemy Wszystkim uczestnikom!