FESTIWAL BIOLOGII ZA NAMI

NewsyMożliwość komentowania FESTIWAL BIOLOGII ZA NAMI została wyłączona

W tym roku kolejny raz został zorganizowany Festiwal Nauk Przyrodniczych w naszej szkole. Wydarzenie obfitowało w konkursy, wykłady, a także wyjścia.

Festiwal rozpoczął się już 18 marca wykładem psycholog odchudzania, pani Agnieszki Węgiel. Wykład dotyczył zdrowego stylu życia oraz wartości samooceny, wzięły w nim udział klasy pierwsze oraz drugie naszego liceum.

W poniedziałek 21 marca uczniowie klasy 3b uczestniczyli w wykładzie dr hab. n. med. Anny Nowińskiej pod tytułem „Higiena i choroby oczu”. Z kolei we wtorek szkołę odwiedziła pani Katarzyna Stachowicz, która w klasach 3f1, 3g2, 3h1 i 3d2 opowiedziała o profilaktyce nowotworów piersi, a także przeprowadziła praktyczne zajęcia dotyczące samobadania piersi. Jednocześnie w wybranych klasach trzecich i pierwszych odbywały się zajęcia z zakresu nawyków żywieniowych i zachowań prozdrowotnych, zorganizowanych przez sosnowiecką siłownię My Fitness Place.

W czwartek w klasach 3d2 oraz 3a zajęcia online z zakresu psychiatrii poprowadził student IV roku Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Podczas festiwalu nie zabrakło również konkursów sprawdzających wiedzę z zakresu nauk biologiczno – chemicznych. W czwartek odbył się V Wojewódzki Konkurs Genetycznie Zakręceni, w którym wzięli udział uczniowie klas ósmych szkół podstawowych. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone wkrótce.

Z kolei w piątek zorganizowano XV edycję Konkursu Młody Przyrodnik dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs odbył się w nowej formule i po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Obejmował wiedzę z zakresu biologii oraz chemii. I miejsce zdobyli Franciszek Picheta oraz Róża Starzyk, 2 miejsce Aleksander Krygier oraz 3 miejsce Natalia Pietrzyk. Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy. W trakcie konkursu wykład dotyczący wpływu snu na zdrowie człowieka poprowadziła nasza uczennica Nina Sośniak, za co jej serdecznie dziękujemy.

W czwartek uczniowie klasy 2c1 i 2d2 uczestniczyli również w zajęciach zorganizowanych przez Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego, w ramach których odbyły się zajęcia z mikroskopii elektronowej, a także praktyczne zajęcia z taksonomii roślin.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu Festiwalu oraz wszystkim, którzy wzięli w nim udział.

Zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress