FESTIWAL MATEMATYKI 08.03 – 11.03.2023

NewsyMożliwość komentowania FESTIWAL MATEMATYKI 08.03 – 11.03.2023 została wyłączona

W dniach 08.03 2023- 11.03.2023 odbył się w naszej szkole FESTIWAL MATEMATYKI.

Uczniowie wszystkich klas brali udział w różnych aktywnościach matematycznych : wykładach, konkursach, turnieju szachowym.

W tym roku wykłady poprowadzili zaproszeni goście – wykładowcy Politechniki Śląskiej w Gliwicach: dr hab.inż. Katarzyna Tobór- Osadnik, która pokazała zastosowania matematyki w biznesie „ Co policzyć, aby biznes się opłacił” oraz dr Tomasz Mikuszewski przybliżając  historię matematyki oraz pokazując jej zastosowania na różnych dziedzinach życia: sztuce, muzyce, budownictwie, medycynie.

Podczas zmagań w szachowych szrankach wzięło udział 18 osób z klas 1,2,3 i 4 w tym jeden nauczyciel ;), rozegrano łącznie 6 rund co przełożyło się na około 50 rozegranych partii.

Na podium stanęły następujące osoby:

miejsce III: Jakub Pośpiech klasa 4d

miejsce II: Sebastian Błaszczyk klasa 1e

z czego najlepszym szachistą Staszica okazał się na miejscu I Szymon Jagielski klasa 3a !

Konkurs „Be quick and win”

Wśród uczniów realizujących matematykę na poziomie rozszerzonym zwycięzyli Konrad Radziejewski i Piotr Fochtman (30p), na drugim miejscu para Karolina Sroka i Tomek Trzmiel, a na trzecim Adam Mikuła i Dominik Szczepański.

Wśród uczniów realizujących matematykę na poziomie podstawowym najwyższy wynik uzyskał Adam Kleszcz w parze z Marcinem Ślęzakiem (20p), następnie Jan Radzięta i Jakub Mucha, a podium zamykają Karolina Majda i Jagoda Możdżeń

W sobotę odbyła się już XIX edycja konkursu BOMBA Z MATMY dla ósmoklasistów. W tym roku do zmagań z królową nauk zgłosiły się 53 osoby. Wyniki konkursu  poznamy wkrótce.

Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji festiwalu.

Organizatorzy.