Festiwal Nauk Humanistycznych – dzień drugi

NewsyMożliwość komentowania Festiwal Nauk Humanistycznych – dzień drugi została wyłączona

Wprowadzenie do Festiwalu Nauk Humanistycznych przygotowała pani prof. Anna Żelechowska. W gablocie i na ekranie szkolnym (to w naszej szkole nowe medium służące wymianie informacji) można przeczytać, czym w ogóle humanizm jest (i był) i co my w ogóle świętujemy w ramach naszego Festiwalu. Zachęcamy do lektury!

Uczniowie klas 1hum, 1bc1 i 1bc2 pod kierunkiem prof. Michała Orczyka zorganizowali spotkanie promocyjne własnych książek. O projekcie realizowanym przez nich informowaliśmy już na naszej stronie internetowej. Kilkanaście osób z tych klas bierze udział w ogólnopolskim konkursie literackim „Misja książka”. Do konkursu zgłosiliśmy trzy zbiory opowiadań. Na dzisiejszym spotkaniu autorzy opowiadań zaprezentowali wyniki swojej pracy: czytali fragmenty swoich opowiadań, a także podzielili się z uczestnikami wiadomościami o samym konkursie. Zaprezentowane zbiory noszą tytuły: „Umysły”, „Cierpienia dzieci Wschodu” oraz „Artykuł zwany życiem”. Obecnie czekamy na publikację opowiadań na stronie organizatora konkursu. Kiedy się już tam ukażą, będzie można na nie oddać głos. Głosowanie jest bowiem pierwszym etapem konkursu, który ma wyłonić 50 najpopularniejszych książek. W dalszej kolejności będą one oceniane przez profesjonalne jury złożone z literaturoznawców.

Wkrótce linki do trzech zbiorów opowiadań pojawią się na stronie internetowej „Staszica”. Będzie można się wtedy z nimi zapoznać. Autorzy opowiadań proszą wszystkich uczniów i nauczycieli: „Zagłosujcie na nasze książki, ponieważ bardzo nam zależy, aby chociaż jedna z nich znalazła się w finałowej pięćdziesiątce, a jeżeli to możliwe chcemy tam być wszyscy”.

Dzisiaj również na stronie internetowej ukazał się znakomity artykuł pani prof. Barbary Strączek „Patrzeć? Oglądać? Zobaczyć! Esej nie tylko o sztuce ikonicznej”. W podtytule znalazło się ostrzeżenie dla zagonionych czytelników: Uwaga: mniej więcej 1000 słów. Kto jednak znajdzie czas na przeczytanie eseju, ten może… zachoruje na chorobę florencką. Zainteresowanych tą jednostką chorobową odsyłamy do tekstu:

http://www.staszic.edu.pl/esej-nie-tylko-o-sztuce-ikonicznej/

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress