Festiwal Przedsiębiorczości

NewsyMożliwość komentowania Festiwal Przedsiębiorczości została wyłączona

W dniach 13-20.10.2023 r. w naszej szkole trwał VII Festiwal Przedsiębiorczości.  W czasie tego tygodnia miało miejsce wiele interesujących biznesowych wydarzeń.

Między innymi odwiedziła nas dr Jolanta Pasionek, menager kierunku ekonomia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach z wykładem „Rola i znaczenie informacji na rynku Forex.

Uczniowie klas 2e i 2d z inicjatywy prof. Katarzyny Michty uczestniczyli w webinariach prowadzonych w ramach obchodzonego w tym samym czasie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, a klasa 3c uczestniczyła w całodniowych warsztatach „CRS nie tylko dla dużych” w Katowicach.

Jak zawsze mogliśmy liczyć na zaangażowanie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem odwiedził nas Pan Rafał Kochan który przeprowadził dwugodzinne warsztaty dotyczące zarządzania budżetem dla każdej z klas patronackich.

Ponad to KSSE ufundowała nagrody, w przeprowadzonym po raz pierwszy konkursie ekonomiczno-geograficznym GEONOMISC, którego wyniki poznamy już niedługo…

W konkursie mógł wziąć udział każdy uczeń Staszica, a szanse na wygraną zwiększało uczestnictwo w zajęciach przygotowujących do konkursy które poprowadziła prof. Katarzyna Gruszka oraz w wykładzie nt. rynku ropy naftowej na świecie, który wygłosiła prof. Dominika Bochańczyk- Kupka.