FRANKOFONIA 2017

NewsyMożliwość komentowania FRANKOFONIA 2017 została wyłączona

W środę 15-ego marca od samego rana w szkole panowała francuska atmosfera. Stało się to za sprawą klasy 2GB, pod dowództwem prof. Jacka Augustyna, którzy przygotowywali się do tego wydarzenia już od dawna. Tym wydarzeniem była Frankofonia 2017!

Od roku 1970 w marcu przypada Międzynarodowy Dzień Frankofonii, podczas którego spotykają się wszyscy frankofoni, czyli wielbiciele języka francuskiego. Nasza szkoła świętowała ten dzień sprzedając, podczas długich przerw, tradycyjne francuskie (i nie tylko) przysmaki.
Można było spróbować najwykwintniejszych serów przyozdabianych soczystymi winogronami czy też świeżo wypiekanych, chrupiących bagietek z dopiero co zerwaną bazylią i pomidorkami skąpanych w słońcu Francji.

O gofry dbał  nasz znakomity szef kuchni, a fontannę zasilała aksamitna czekolada prosto z Belgii. Nie można zapomnieć także o mięciutkich pączusiach i chrupiących bułeczkach z czekoladą lub cynamonem, które bardzo przypadły do gustu naszym kolegom i koleżankom.
Uważamy, że jest to doskonały sposób na pokazanie tego, jak nasza szkoła wiąże się z językami i jak dużo przyjemności sprawia nam odkrywanie kultury innego kraju, nie tylko w klasowym gronie.

Relacjonowały dla Was Emilia Głowa i Karolina Ćwieląg z klasy IIGB.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.