GIMNAZJALIŚCI NA TROPIE WROCŁAWSKICH KRASNALI

NewsyMożliwość komentowania GIMNAZJALIŚCI NA TROPIE WROCŁAWSKICH KRASNALI została wyłączona

Ostatni tydzień roku szkolnego, już po wystawieniu ocen, to najlepszy czas na szkolną wycieczkę. Wszyscy zrelaksowani, średnie ocen dla większości uczniów zadowalające, a zatem pora na nagrodę. 20 i 21 czerwca klasy pierwsze Gimnazjum wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Stolica Dolnego Śląska powitała nas iście letnią pogodą. Spacer skąpanymi w słońcu uliczkami Starego Miasta, rejs statkiem po Odrze, pozwoliły nam poczuć się niczym na wakacjach. Kościoły i katedry zapewniły chwile wytchnienia, czas na zadumę, spokój, chłód i cień. Odczuliśmy również studencki klimat miasta, zwiedzając perłę sztuki barokowej, czyli Aulę Leopoldina na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukłonem w stronę klasy I GA było zwiedzanie Wieży Matematyków, z której roztaczał się piękny widok na zabytkową część miasta. Symbolem nowoczesności Wrocławia jest z pewnością wieżowiec Sky Tower. Z 49. piętra mogliśmy podziwiać panoramę miasta i okolic, udało się również zrobić wiele zdjęć (można sprawdzić na portalach społecznościowych).
Drugi dzień wycieczki miał charakter raczej przyrodniczy. Najważniejszym punktem zwiedzania było oczywiście wrocławskie ZOO, z niezwykłym Afrykarium, przedstawiającym środowisko wodne Czarnego Kontynentu, pod hasłem „Życiodajne wody Afryki”. Bogactwo fauny i flory, oryginalność niektórych gatunków, ich egzotyka, budziły podziw i zachwyt wśród zwiedzających. Dopełnieniem kontaktu z niezwykłą naturą była wizyta w Ogrodzie Japońskim: spacer urokliwymi alejkami, mostkami (prostymi i wypukłymi), odczytywanie symboliki miejsc i roślin, a wszystko wzbogacone barwnymi gawędami naszego przewodnika. W Parku Szczytnickim, z Halą Stulecia w tle, przy dźwiękach muzyki klasycznej, mogliśmy podziwiać pokaz fontanny multimedialnej. Sielanka na łonie natury z kulturą w roli głównej! Prawdziwie zrelaksowani mogliśmy wracać do Sosnowca.
A co z krasnalami? Podczas wędrówek ulicami miasta wszędzie ich szukaliśmy. Najwytrwalsi poszukiwacze udokumentowali znalezienie 24. Ale w mieście mieszka ich już ponad trzysta! (dokładnie 310 – stan na 22 czerwca 2017). Koniecznie więc musimy wrócić do Wrocławia!

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.