Góra Grosza 2023

NewsyMożliwość komentowania Góra Grosza 2023 została wyłączona

Za nami udział w XXIII edycji akcji „Góra Grosza”, organizowanej w ramach działań podejmowanych przez Towarzystwo Nasz Dom. W ciągu kilkunastu tygodni naszym Uczniom-Wolontariuszom udało się uzbierać ponad 30 kg monet o różnych nominałach (1-, 2-, 5-, 10-, 20-, 50-groszówek oraz 1-, 2- i 5-złotówek).

Celem zbiórki jest wsparcie dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji rodzinnej, finansowej, zapewnienie im pomocy specjalistycznej oraz rozwoju indywidualnych zainteresowań, itp.

Uczniowie z naszego Samorządu i Szkolnego Klubu Wolontariatu – Mateusz Olas, Weronika Pluskota i Hania Wawrzyniak – skrupulatnie policzyli zebrane monety, zważyli je i zapakowali zgodnie z instrukcją.

Do akcji przyłączyło się kilka klas z naszego liceum. Najwięcej, bo aż 6,7 kg, uzbierała klasa 3c!!! Miejsce drugie zajęła klasa 4b (5,49 kg), trzecie miejsce na podium naszej grosikowej akcji zajęła klasa 2b, której udało się zgromadzić 4,55 kg monet.

Z serca dziękujemy wszystkim Uczniom-Wolontariuszom, Wychowawcom oraz Pani Basi, która zatroszczyła się o naszą Górę, dorzucając swoje grosiki.