NewsyMożliwość komentowania Heja Odyseja! Rusza rekrutacja do szkolnej Drużyny Międzynarodowego Konkursu Kreatywności Odyseja Umysłu (Edycja 2022/2023)! została wyłączona

Zapraszam wszystkich kreatywnych Staszicaków do udziału w rekrutacji do szkolnej drużyny, która będzie reprezentowała szkołę na Eliminacjach Regionalnych, a może nawet na Finale Ogólnopolskim czy Światowym.

Czym jest Odyseja Umysłu?

Odyseja to międzynarodowy program uczący kreatywnego i krytycznego myślenia, który angażuje grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów. Odyseusze uczą się myśleć, marzyć i tworzyć, a to wszystko w duchu innowacji i współpracy. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://odyseja.org/ .

Kto może zgłosić się do Drużyny?

Każdy uczeń 1, 2 i 3 klasy.

Jak się zgłosić?

1. Należy wpisać się na listę kandydatów, która dostępna jest u Trenera Odysei Umysłu prof. Małgorzaty Morkis w sali 88. Na listę można się wpisywać do 04.10.2022 r.

2. Do 10.10.2022 r. należy dostarczyć Trenerowi „List motywacyjny”, w którym kreatywnie opiszesz, dlaczego chcesz wziąć udział w Odysei i jakimi talentami dysponujesz. Do „Listu motywacyjnego” należy dołączyć odpowiedź na następujące pytania:

a) Do czego można wykorzystać kask rowerowy?
b) Dostarczono Ci niespodziewaną paczkę. Czego nie chcesz znaleźć w środku?

Jeśli jeszcze nie wiesz, czy Odyseja jest dla Ciebie, to przyjdź na zajęcia pokazowe, które odbędą się 27.09.2022 r. (wtorek) o godzinie 15.30 w sali 88.

Zapraszam!

Małgorzata Morkis