I spotkanie Staszicowskiego Klubu Czytelniczego

NewsyMożliwość komentowania I spotkanie Staszicowskiego Klubu Czytelniczego została wyłączona

Pierwsze spotkanie Staszicowskiego Klubu Czytelniczego już za nami. 25 października w niemal dwudziestoosobowym gronie rozmawialiśmy w szkolnej bibliotece o powieści Agathy Christie Wigilia Wszystkich Świętych, zastanawiając się nad fenomenem jej popularności.

W jaki sposób wykreowana została morderczyni?

Czemu nikt nie współczuje ofiarom?

Jaką rolę odgrywa Ariadna Olivier?

Dlaczego nikt nie lubi Leopolda?

No i najważniejsze – czy Herkules Poirot bardziej nas dzisiaj bawi, czy irytuje?

Podobne pytania stawiać będziemy tekstom co miesiąc. Już dziś zapraszamy na kolejne spotkania Klubu:

W środę 22 listopada o godzinie 15:30 dyskusja dotyczyć będzie uznawanej za arcydzieło horroru gotyckiego noweli „Zagłada Domu Usherów” autorstwa Edgara Allana Poego (https://fb.me/e/1BLSZ49Vg).

W środę 13 grudnia o godzinie 15:30 rozmawiać będziemy o powieści „Perswazje” autorstwa angielskiej królowej romansu – Jane Austen(https://fb.me/e/1r0iZd1Es).

Staszicowski Klub Czytelniczy jest odpowiedzią na podnoszoną przez Uczniów potrzebę stworzenia miejsca, w którym można by w sposób swobodny rozmawiać o wspólnie czytanych książkach. W ramach cyklicznych spotkań wymieniamy się przemyśleniami i wrażeniami lekturowymi na temat utworów, które – choć nie znalazły się w szkolnym kanonie – niewątpliwie zasługują na uwagę czytelników. Do uczestnictwa w dyskusji serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów naszego Liceum! Spotkania Staszicowskiego Klubu Czytelniczego odbywa się w szkolnej bibliotece, a ich prowadzeniem i moderacją zajmują się poloniści – Pani Profesor Anita Jasińska oraz Pan Profesor Gaweł Janik.Więcej informacji znaleźć można na stronie facebookowej Klubu:

https://www.facebook.com/profile.php?id=61552042558600