I Szkolny Konkurs Recytatorski Twórczości Poetyckiej Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II

NewsyMożliwość komentowania I Szkolny Konkurs Recytatorski Twórczości Poetyckiej Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II została wyłączona

Dnia 18 października w szkolnej bibliotece odbył się I Szkolny Konkurs Recytatorski Twórczości Poetyckiej Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Nasi uczniowie, którzy zgłosili się do konkursu, mieli za zadanie wyrecytować z pamięci wybrany przez siebie utwór literacki autora „Pieśni o Bogu ukrytym”. Celem konkursu było ukazanie bogactwa osobowości Papieża Polaka przez obcowanie z jego twórczością literacką i jej wartościami etycznymi, upamiętnienie 45. rocznicy pontyfikatu, dzielenie się umiejętnościami recytatorskimi i talentem oratorskim oraz uwrażliwienie na kulturę żywego słowa. Inicjatorką tego wydarzenia była nauczycielka religii – Pani Anna Matusewicz, a głównym mottem cytat z jednego z wierszy pochodzącego z tomiku „Pieśń o Bogu ukrytym” – „Miłość mi wszystko wyjaśniła”.

Prawdziwie „mistyczna” aura konkursu, talent oratorski i aktorski uczestników sprawiły, że każda z osób zaprezentowała utwór Wojtyły – Jana Pawła II, w jedyny i niepowtarzalny sposób – z ogromną dbałością o wyraz artystyczny, właściwą intonację oraz interpretację tekstu.

W trakcie każdego występu jury przyznawało punkty w czterech kategoriach. Maksymalnie można było uzyskać 20 punktów od każdego członka jury.

Od kilku lat trwania konkursu recytatorskiego w wersji dla uczniów szkół podstawowych było sprawowanie funkcji jurorów przez utalentowanych oratorsko i aktorsko licealistów z naszej szkoły. Podobnie i w obecnej, szkolnej edycji. Uczniowie: Wojciech Dubiel, Wojciech Madej i Michał Konopka zasiedli do ławy jury obok naszych Profesorów z języka polskiego: Pana Gawła Janika oraz Pani Zuzanny Podlasko.

Zwyciężczynią I Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II została uczennica z klasy 1a – Maria Koral, II miejsce zdobył Konrad Radziejewski z klasy 3c, a miejsce III przypadło w udziale Małgorzacie Czechowskiej z klasy 1e.

Zwycięzcom i Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy!