II STASZICOWSKA GALA MISTRZÓW

NewsyMożliwość komentowania II STASZICOWSKA GALA MISTRZÓW została wyłączona

W środę, 14 czerwca, odbyła się wyjątkowa uroczystość – II Staszicowska Gala Mistrzów. W konwencji „Oskarowej” ceremonii z czerwonym dywanem i piękną muzyką filmową w tle, nagrodziliśmy uczniów, którzy w roku szkolnym 2016/2017 wygrywali konkursy i olimpiady, tworzyli świetne projekty, zdobywali wyróżnienia w przedsięwzięciach naukowych i artystycznych. Dwie pary prowadzących przykuwały uwagę zgromadzonych nie tylko prowadzoną ze swadą konferansjerką, lecz także eleganckimi kreacjami godnymi Hollywood. W trudne role konferansjerów wcielili się: Edyta Jagoda, Kalina Zalewska, Dariusz Kędra oraz Krzysztof Flak. I przyznać trzeba, poprowadzili uroczystość z wdziękiem.

Gala Mistrzów, to wyjątkowy moment dla wszystkich uczniów, którzy konsekwentnie rozwijają swoje naukowe i artystyczne pasje. Dzięki talentowi oraz ciężkiej systematycznej pracy sięgają po laury w olimpiadach, konkursach i turniejach. Naukowe i artystyczne zmagania trwały przez cały rok. Szkolna Gala jest niepowtarzalną okazją, aby poznać i nagrodzić „Najlepszych z najlepszych”. Na tegorocznej Gali obecni byli nie tylko uczniowie naszej Szkoły. Z wielką przyjemnością powitaliśmy w murach „Staszica” wybitnie uzdolnione uczennice oraz uczniów innych szkół. To dla nich już od wielu lat organizujemy konkursy takie jak „Kram z poezją”, ‘Bomba z matmy”, czy Zillingierki, które cieszą się zasłużoną popularnością. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także szóstoklasiści, którzy odnieśli sukcesy w konkursie dla szkół podstawowych – „Matematyka ze Stasiem”.

Wręczanie nagród rozpoczęło się od przedstawienia laureatów i zwycięzców ogólnopolskich olimpiad oraz wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Na scenie pojawili się uczniowie IV Liceum i Gimnazjum nr 25 oraz ich nauczyciele. Wszyscy otrzymali listy gratulacyjne i podziękowania z rąk Dyrektora Szkoły – pana Grzegorza Walotka. Wśród wybitnych uczniów naszego Zespołu wymienić należy absolutnie niedoścignionych, wszechstronnie utalentowanych i najczęściej nagradzanych na tegorocznej Gali: Zuzannę Drewniak z klasy II BCH, Martynę Borak z klasy 3 GA oraz Michała Stefanika z klasy 3 GB. I jeśli mówimy o kimś „Człowiek Renesansu”, to z pewnością właśnie o nich.

W kolejnej części Gali scenę objęli w posiadanie goście z innych szkół – uczniowie oraz ich opiekunowie naukowi. Nagrody i wyróżnienia wręczał Pan Dyrektor oraz nauczyciele, którzy są twórcami staszicowskich konkursów lub też kontynuują ich chlubną tradycję, zgodnie z wolą pomysłodawców.

Środowa ceremonia była także okazją do wręczenia nagród i wyróżnień w licznych międzynarodowych, ogólnopolskich oraz wojewódzkich konkursach przedmiotowych, wśród których znalazły się między innymi: Kangur Matematyczny, Konkurs Języka Angielskiego FOX, czy fizyczne „Lwiątko”. Na scenie pojawiły się również gimnazjalne drużyny biorące udział w programie „Odyseja Umysłu” oraz laureaci zmagań o „Diamentowy Indeks AHG” czy wyróżnieni w krakowskim projekcie Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. W ostatniej części uroczystości wręczono nagrody i wyróżnienia w konkursach szkolnych oraz regionalnych o charakterze przedmiotowym i ponadprzedmiotowym.

Uroczystość na miarę Gali Mistrzów nie może odbywać się bez udziału wspaniałych szkolnych artystów. Dla nagrodzonych uczniów i nauczycieli zaśpiewały Emilia Głowa, Wiktoria Kubicka oraz Małgorzata Szczepek. Swoim niepowtarzalnym głosem, po raz kolejny, zaczarował publiczność Oskar Strumiński. Dźwiękami chopinowskiego mazurka uprzyjemnił nam wczesne popołudnie świetny pianista – Grzegorz Flak, a we wspólnym występie wokalno–rytmicznym zaprezentowali się uczniowie z zespołu miłośników muzyki prowadzonego przez panią profesor Agnieszka Morawską.

Raz jeszcze gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom oraz ich nauczycielom i do zobaczenia na Staszicowskiej Gali Mistrzów 2018!

Organizatorki Gali 2017 – Monika Karlik i Agnieszka Morawska