III Rejonowy Konkurs Twórczości Literackiej Karola Wojtyły

NewsyMożliwość komentowania III Rejonowy Konkurs Twórczości Literackiej Karola Wojtyły została wyłączona

 Już po raz trzeci, w kolejną, 103 rocznicę urodzin Papieża Polaka, dokładnie 18 maja,  zorganizowany został w naszej szkole, konkurs recytatorski dla uczniów starszych klas szkół podstawowych.

Uczestnicy mieli za zadanie wyrecytować z pamięci wybrany przez siebie tekst literacki Karola Wojtyły, a celem konkursu było ukazanie bogactwa osobowości Papieża Polaka przez obcowanie z jego twórczością literacką i jej wartościami etycznymi, dzielenie się umiejętnościami recytatorskimi i talentem oratorskim oraz uwrażliwienie na kulturę żywego słowa…

Tematem konkursu był cytat z jednego z wierszy pochodzącego z tomiku „Pieśń o Bogu ukrytym” – „Miłość mi wszystko wyjaśniła”.

W III Rejonowym Konkursie Recytatorskim Twórczości Literackiej Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II uczestniczyło dokładnie 22 uczniów ze szkół podstawowych z Sosnowca, Będzina i Dąbrowy Górniczej.

Przesłuchania odbyły się w pięknie przygotowanej i nowocześnie wyposażonej szkolnej bibliotece. Prawdziwie „mistyczna” aura wokół konkursu, talent oratorski i aktorski uczestników sprawiły, że każda z osób zaprezentowała utwór Wojtyły – Jana Pawła II, w jedyny i niepowtarzalny sposób – z ogromną dbałością o wyraz artystyczny, właściwą intonację oraz interpretację tekstu.

W trakcie każdego występu jury przyznawało punkty w czterech kategoriach. Maksymalnie można było uzyskać 20 punktów od każdego członka jury.

W tym roku w jego skład utworzyli: prof. Jacek Bajer, prof. Agata Kaczyńska oraz nasi uczniowie: Paulina Barańska i Konrad Radziejewski z kl. IIIc.

Po długich obradach nasze jury przyznało nagrody następującym uczniom:

Hanna Bogdziun – uczennica klasy VIII ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu  (I MIEJSCE)

Nikola Łyszkiewicz – uczennica klasy VIII ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Dąbrowie Górniczej (II MIEJSCE)

Hanna Matusewicz – uczennica klasy VIII ze Szkoły Podstawowej nr 19 im. Marii Skłodowskiej-Curie (III MIEJSCE)

 Wyróżnienia otrzymali:

Jakub Jurasz z klasy VIII z SP nr 6

Alicja Matuszczyk z klasy VIII z SP nr 6

Maria Koral z klasy VIII z SP nr 6.

Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali dyplomy i podziękowania za udział.

I tak, w sposób szczególny dziękujemy: pani Agnieszce Ubowskiej, pani Elżbiecie Doniec, siostrze Mirelli Damps, pani Dorocie Sękowskiej, pani Magdalenie Lichoń, pani Wioletcie Czerkies, panu Dawidowi Drogoszowi.

Warto dodać, że kilkunastu naszych uczniów – wolontariuszy pomogło w organizacji konkursu!  Pełnili funkcje: przewodnika (Mateusz Olas), narratorów części artystycznej ( Ania Swatek, Wojtek Madej, Ola Osuch, Konrad Radziejewski), solistów i chóru (Dominika Trzebińska, Maria Haberka, Maria Niedbała, Natalia Popławska, Emilia Ferdek ). Piękne wykonanie pieśni i tekstów poetyckich naszych uczniów, wzbudziło zainteresowanie i podziw uczestników.

Gościnnie i pozakonkursowo wystąpili też uczniowie z grupy tanecznej,  z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie, pod opieką pana Jacka Motyla.  

Modlitwa tańcem do utworu Magdy Anioł: „Papież Słowiański”, czy „Jesteśmy piękni Twoim pięknem Panie”, spodobała się zarówno uczestnikom spotkania-konkursu, jak i ich opiekunom.

To były wyjątkowe URODZINY!

Zapraszamy za rok o tej samej porze, serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim obecnym!

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia