III Staszicowskie Spotkanie z Nauką – RELACJA

NewsyMożliwość komentowania III Staszicowskie Spotkanie z Nauką – RELACJA została wyłączona

III Staszicowskie Spotkanie z Nauką, czyli magiczny czas, kiedy to Staszic otwiera swe podwoje dla miłych Gości upłynął pod znakiem filologicznych uniesień.

Zgodnie z myślą przewodnią tego dnia: „W krainie języków obcych...” nasi Goście – Uczniowie klas III Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 9 oraz Gimnazjum nr 16 – wraz ze swymi Nauczycielami – uczestniczyli w : – lekcji języka francuskiego prowadzonej przez rodowitego Francuza, pana Guillaume Gardin, – lekcji języka francuskiego u profesora Jacka Augustyna – lekcji języka angielskiego, którą poprowadził native speaker – pan Eric Starnes – lekcji języka angielskiego w nowoczesnym laboratorium – prowadzonej przez prof. Aleksandrę Kiełtucką – lekcji języka rosyjskiego u prof. Agaty Kaczyńskiej – lekcji języka niemieckiego u prof. Barbary Czwartos – warsztatach kulturowych prowadzonych przez studentów – wolontariuszy z międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC, którzy przyjechali do Polski z Chin i Brazylii, aby realizować 6-tygodniowy projekt edukacyjno-kulturowy.
Tradycji Staszicowskich Spotkań stało się zadość po raz trzeci i śmiało można powtórzyć : Działo się!
Tradycyjnie też niech zabrzmi nasza szkolna odezwa: Drodzy Gimnazjaliści, jeżeli chcecie na co dzień współtworzyć atmosferę naszej Szkoły, przybywajcie! Zapraszamy na najbliższe trzy lata! Jeszcze raz dziękujemy za Wasze odwiedziny!

Fotorelacja z wydarzenia już wkrótce!