Inauguracja Uniwersytetu Licealisty SUM

NewsyMożliwość komentowania Inauguracja Uniwersytetu Licealisty SUM została wyłączona

To będzie wyjątkowy rok dla uczniów Staszica biorących udział w zajęciach Uniwersytetu Licealisty SUM. Żeby zakwalifikować się na uniwersytet, musieli napisać test składający się ze 100 pytań z zakresu biologii, chemii i fizyki. Na 30 uczniów z najwyższą punktacją przyjętych na Wydział Medyczny w Katowicach aż 10 to nasi uczniowie.

Najbliższe zajęcia, poświęcone genetyce, odbędą się 16 listopada. Kolejny blok obejmuje biochemię, później fizjologię człowieka, a na koniec anatomię prowadzoną również w prosektorium.

Studenci-licealiści zakończą rok testem, który pozwoli uzyskać im dodatkowe punkty liczone w rekrutacji na medycynę. Wszystkie zajęcia prowadzić będą wykładowcy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Julia Stokłosa (3b), Nina Sośniak (3b), Maja Nowińska (3b), Martyna Zalewska (3b), Natalia Szałaj (3b), Sonia Renchen (3b), Mateusz Mucha (3b), Maciej Wencel (3b), Alicja Chmara (3d), Maciej Leszczyński (2b) odebrali swoje indeksy podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2021/2022 w Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu. Była to również okazja do zapoznania się z możliwościami, jakie Centrum Symulacji daje studentom medycyny, zobaczenia z bliska słynnej karetki wkładanej przez dach budynku czy przyjrzenia się jednym z najnowszych i najbardziej realistycznych fantomów, na których studenci kształtują swoje umiejętności operacyjne oraz diagnostyczne.