Inauguracja VIII edycji programu Caritas

NewsyMożliwość komentowania Inauguracja VIII edycji programu Caritas została wyłączona

Dnia 17 października 12 aktywnych wolontariuszy ze szkolnego koła Caritas dołączyło do 500 zgromadzonych w sali koncertowej sosnowieckiej „Muzy”, by uczestniczyć w inauguracji programu Młodzi Jałmużnicy. Po części oficjalnej, w której ks. Tomasz Folga – dyrektor Caritas w Sosnowcu – podziękował młodzieży i ich opiekunom za całoroczną działalność, prowadzący imprezę – Wojciech Tabak, zaprosił do obejrzenia filmu pt.”Sprawa Chrystusa”(reż. Jon Gunn). Oparty na faktach z biografii, żyjącego do dziś Lee Strobela, film przedstawia historię niewierzącego człowieka, który – nie mogąc pogodzić się z nawróceniem żony – usilnie próbuje udowodnić, że Bóg nie istnieje.

Film w pewnych momentach poruszał, w pewnych – wywoływał złość na głównego bohatera.

Zainteresowani dziennikarstwem mogli dogłębnie zaznajomić się z procesem badania danej sprawy, a ludzie wierzący jeszcze bardziej pogłębić swoją wiarę. Film jest godzien polecenia, a naszym wolontariuszom bardzo się podobał.Po filmie mieliśmy możliwość uczestniczyć w koncercie słynnego wokalisty zespołu „Dżem” – znanego nam od najmłodszych lat. Pan Jacek Dewódzki oprócz tego, że jest niesamowitym piosenkarzem i gitarzystą, to również zasługuje na miano wspaniałego mówcy. Na zmianę z największymi przebojami „Dżemu”, takimi jak: „Sen o Victorii”, „Czerwony jak cegła”, „Wehikuł czasu”, „Whisky”, rozmawiał z nami o tym, jak nałogi potrafią zniszczyć życie człowieka. Powiedział, że tracimy wolność, jeśli jakaś mała rzecz zaczyna nami rządzić. Nałogi to nie tylko uzależnienie od narkotyków, alkoholu, ale również od telefonów, gier. Wokalista podzielił się z obecną na sali młodzieżą własnymi obserwacjami i przeżyciami.

Koncert bardzo nam się podobał. Był naprawdę niezapomnianym przeżyciem, gdyż poznaliśmy jedną z legend polskiej muzyki. Wspaniały, męski, rockowy głos rozbrzmiewał na całą salę. Wszystko dopełniała publika, która wtórowała każdemu przebojowi.
Słowem – całe to spotkanie było dla nas samą przyjemnością!:)

Emilka Głowa i Ala Sadowska
oraz pani prof. Anna Matusewicz