Integracja przez wolontariat – kolejna odsłona (+ENG. Version)

NewsyMożliwość komentowania Integracja przez wolontariat – kolejna odsłona (+ENG. Version) została wyłączona

Za nami kolejna odsłona międzyszkolnej akcji naszego Koła Wolontariatu „Integracja przez Wolontariat”. Jej celem jest wzajemne poznanie, dzielenie się talentem i umiejętnościami
z innymi oraz wspólne przygotowanie ozdób świątecznych oraz kartek na szkolny kiermasz charytatywny.

Nasze wolontariuszki z klasy 2b – Magdalena Kaleja i Maja Lekstoń – udały się pod opieką koordynatorki wolontariatu, Pani Anny Matusewicz, do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 10, aby przewodniczyć warsztatom robienia bransoletek z muliny oraz kartek świątecznych.

Podczas wspólnych zajęć uczniowie obydwu szkół mieli okazję do wspólnej rozmowy, np.
na temat sposobów i form bezinteresownej pomocy, czyli idei szkolnego wolontariatu.

______

Another event of our volunteer club inter-school action named “Integracja przez Wolontariat” is behind us. Knowing each other, sharing talents and making Christmas decorations together were all its aims.

Our volunteers from class 2b – Magdalena Kaleja and Maja Lekstoń went together with our volunteer coordinator – Prof. Anna Matusewicz to the nearby elementary school. They have been working on handmade mouline bracelets and Christmas cards with younger students.

During these activities, students from both schools had the opportunity to talk about volunteering and share inspiration.

rbt