IV WOJEWÓDZKI STASZICOWSKI TURNIEJ RETORYCZNY DLA ÓSMOKLASISTÓW ROZSTRZYGNIĘTY!

NewsyMożliwość komentowania IV WOJEWÓDZKI STASZICOWSKI TURNIEJ RETORYCZNY DLA ÓSMOKLASISTÓW ROZSTRZYGNIĘTY! została wyłączona

Z powodu pandemii IV Wojewódzki Staszicowski Turniej Retoryczny dla uczniów 8 klas szkół podstawowych – podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym – przeprowadzony został online. Młodzi mówcy przygotowali i wygłosili przemówienia na temat: „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Na tegoroczną edycję Turnieju nadesłano oracje ze szkół w Sosnowcu, Będzinie i Mysłowicach.

Komisja w składzie: mgr Jacek Bajer i mgr Anna Dolińska-Konina po obejrzeniu i przeanalizowaniu nadesłanych przemówień oraz dyskusji o nich postanowiła przyznać I miejsce Lenie Jędrzejewskiej z SP nr 9 w Sosnowcu (nauczyciel prowadzący p. Izabela Grochowska), II miejsce Patrykowi Adamskiemu z ZSP nr 3 w Mysłowicach (nauczyciel prowadzący p. Katarzyna Sromek), III lokatę – ex aequo – przyznano Hannie Sławik z SP nr 16 w Mysłowicach (nauczyciel prowadzący p. Aleksandra Gumółka) oraz Marcelowi Bednarczykowi z SP nr 11 w Będzinie (nauczyciel prowadzący p. Agnieszka Kłosonoga-Łój).

Komisja przyznała również 4 wyróżnienia. Otrzymali je: Maja Grzybek z ZSP nr 3 w Mysłowicach (nauczyciel prowadzący p. Katarzyna Sromek), Maja Jedynak z SP nr 6 w Sosnowcu (nie podano nauczyciela prowadzącego), Laura Felczak z SP nr 9 w Sosnowcu (nauczyciel prowadzący p. Izabela Grochowska) oraz Joanna Kowalik z SP nr 9 w Sosnowcu (nauczyciel prowadzący p. Izabela Grochowska).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Turnieju, a nauczycielkom młodych mówców za zachęcenie i wsparcie młodzieży. Serdecznie gratulujemy laureatom i uczniom wyróżnionym oraz ich nauczycielkom. Wręczenie nagród i dyplomów planowane jest wiosną 2022 r. w naszym Liceum podczas corocznej Staszicowskiej Gali Mistrzów. O dokładnym terminie poinformujemy szkoły laureatów i osób wyróżnionych.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress