Kacper Paśko w Finale XXXIV edycji Olimpiady Teologii Katolickiej

NewsyMożliwość komentowania Kacper Paśko w Finale XXXIV edycji Olimpiady Teologii Katolickiej została wyłączona

Dnia 10 stycznia, w budynku Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu, odbył się II etap (diecezjalny) XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”.Organizatorem tegorocznej edycji jest diecezja radomska wraz z Uniwersytetem Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Jej adresatami są uczniowie szkół ponadpodstawowych, w których cykl kształcenia kończy się uzyskaniem świadectwa dojrzałości.

W tym roku, naszą szkołę reprezentowali: Anna Swatek z klasy 2a oraz Kacper Paśko z klasy 3d i to właśnie on, po eliminacjach diecezjalnych, zakwalifikował się do Wielkiego Finału XXXIV OTK.Przypomnijmy, że laureatką zeszłorocznej edycji była Anna Kutek, obecnie uczennica klasy maturalnej.

„Olimpiada Teologiczna jest jedną z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Każdego roku do udziału w niej zgłasza się kilka tysięcy uczniów z kilkuset szkół. Proponowane przez organizatorów atrakcyjne i aktualne tematy przewodnie Olimpiady są doskonałą okazją do pogłębienia przez młodzież zarówno ich świadomości religijnej, jak i wiedzy z zakresu różnych dziedzin teologii a także wiedzy z zakresu historii i bogatego nauczania Kościoła”.

Przed Kacprem etap ogólnopolski Olimpiady Teologicznej, który odbędzie się w Radomiu na początku kwietnia. Gratulujemy wiedzy z zakresu szeroko pojętej humanistyki, historii, teologii i filozofii oraz życzymy dalszych sukcesów!