Klasa I humanistyczna w projekcie Lekcji Obywatelskich Urzędu Marszałkowskiego

NewsyMożliwość komentowania Klasa I humanistyczna w projekcie Lekcji Obywatelskich Urzędu Marszałkowskiego została wyłączona

Urząd Marszałkowski województwa śląskiego we współpracy z Centrum Tłumaczeń, Doradztwa i Edukacji PRAGMATIC wyszedł z inicjatywą organizacji projektu edukacyjnego ”Lekcje obywatelskie” kierowanego do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych naszego wojwództwa. Celem projektu jest edukacja w zakresie wiedzy o regionie, samorządności, a przede wszystkim kreowanie postaw obywatelskich wśród młodzieży.

Spośród zgłaszających się szkół organizatorzy wybrali 20 szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa, a wśród nich klasę I humanistyczną z naszego „Staszica”.
7 listopada był tym dniem, kiedy realizowaliśmy nasze lekcje obywatelskie. Najpierw był ciekawy wykład wsparty metodami aktywnymi, potem kreatywne warsztaty dotyczące problematyki regionalnej i samorządowej. Mówiliśmy o tym czym jest społeczeństwo obywatelskie, budżet obywatelski, inicjatywa obywatelska. Podczas trzeciej godziny zajęć opracowywaliśmy nasze autorskie propozycje projektów obywatelskich.

Przed nami kolejny etap projektu: udział w konkursie „Nasz pomysł na śląskie”, którego celem jest przygotowanie oryginalnego, ciekawego i co najważniejsze poprawnego merytorycznie projektu budżetu obywatelskiego. Tak więc nie zapominamy o naszych twórczych i genialnych pomysłach na śląskie, które pod kierunkiem edukatorów i trenerów wypracowaliśmy 7 listopada, a nadajemy im formalny kształt i wkładamy je w ramy urzędowych formularzy.

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.