Kolejne przyrodnicze warsztaty nadmorskie za nami!

NewsyMożliwość komentowania Kolejne przyrodnicze warsztaty nadmorskie za nami! została wyłączona

W dniach od 11 do 15 czerwca uczniowie klas 3b, 3c i 3d z profilu biologiczno-chemicznego uczestniczyli w Ekologicznych Warsztatach Nadmorskich w Kątach Rybackich. Korzystając z uroków czerwcowej pogody, brali udział w warsztatach ornitologicznych i entomologicznych. Zapoznawali się z bogatą nadmorską florą podczas zajęć botanicznych, a nocą wyruszyli na poszukiwanie nietoperzy. Nocne stworzenia okazały się wdzięcznymi obiektami obserwacji, ochoczo latając nad głowami zachwyconej młodzieży.

Podczas zajęć z chemii dla przyrodników uczniowie mieli okazję pracować z suchym lodem, wykonując wiele efektownych doświadczeń. Sekcji ryb towarzyszył lekki dreszczyk emocji i ogromna ciekawość. Każdy z uczestników miał szansę spróbować swoich sił w preparowaniu rybich narządów.

Kropką nad i był bieg na orientację. Podzieleni na trzyosobowe drużyny uczniowie poruszali się, kierując się oznaczonymi na mapie punktami. Wszyscy świetnie się bawili i spożytkowali czas bardzo aktywnie. Niezwykłe warsztaty nie tylko poszerzyły wiedzę i umiejętności, ale były doskonałą okazją, aby spędzić ze sobą miły czas poza szkolnymi murami.

Kontynuując świetną zabawę, w drodze powrotnej młodzież zwiedziła urokliwy Toruń, a także wzięła udział w warsztatach wypieku pierników. Warsztaty to nie tylko ciekawe zajęcia naukowe, lecz również czas dobrej zabawy i ładowania energii po pracowitym roku szkolnym.

Już dziś zazdrościmy kolejnym rocznikom, które doświadczą tak niesamowitych emocji w następnych latach.