Kółko psychologiczne

NewsyMożliwość komentowania Kółko psychologiczne została wyłączona

https://www.youtube.com/watch?v=aDBWpeUlIgg

Kółko psychologiczne odbywa się w każdy wtorek o 17:00 na Discord Każdy może dołączyć. Na najbliższym spotkaniu, 29.09.2020 będziemy rozmawiać o tym z czego składa się tolerancja.

Na poprzednich spotkaniach omawialiśmy m.in. po co jest sen, na które nasze cechy indywidualne mamy wpływ, jakie są granice etyki przy wywieraniu wpływu na ludzi (z psychologicznego punktu widzenia).

Prowadzimy też doświadczenia, sprawdzamy, czy głoszone przez naukowców tezy działają. Obecnie badamy czy sen i koncentracja faktycznie są ze sobą aż tak bardzo sprzężone. Testem badania uwagi (TUS) mierzymy spostrzegawczość w różnych warunkach: rano po przebudzeniu, wieczorem, gdy jesteśmy zmęczeni, w środku dnia. Porównujemy też wyniki testów swoich i rodziców. Chcemy zobaczyć, czy faktycznie koncentracja o poranku jest inna w zależności od wieku, czy cykl wytwarzania melatoniny jest odmienny u młodzieży i dorosłych (a co za tym idzie inaczej układają się fazy aktywności i koncentracji). Do badania można się dołączyć w dowolnym momencie – wystarczy napisać do psychologa szkolnego przez dziennik/maila (oknapek@autograf.pl), na Messengera lub podejść we wtorek czy czwartek między 9:00 a 14:00.

Terminy i tematy październikowych spotkań pojawią się niebawem na stronie. Zapraszamy do odwiedzania www.psychologstaszic.wordpress.com regularnie.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress