Koncert świąteczny w Sosnowieckim Hospicjum

NewsyMożliwość komentowania Koncert świąteczny w Sosnowieckim Hospicjum została wyłączona

24 stycznia grupa naszych młodych artystów, pod opieką pań koordynatorek szkolnego wolontariatu – Anny Matusewicz i Wiolety Garnik – przedstawiła w Sosnowieckim Hospicjum program artystyczny o tematyce Bożonarodzeniowej. Po wielkim koncercie karnawałowym w sali widowiskowej „Muza” przyszedł czas na bardziej kameralny występ dla podopiecznych Hospicyjnego Zagłębiowskiego Centrum Wsparcia. Dominika Trzebińska, Emilia Ferdek, Maria Haberka, Maria Niedbała, Magdalena Góralczyk, Julia Tivriz i Kacper Skulich profesjonalnie wykonali kolędy i pastorałki w auli placówki.

I chociaż czas Bożego Narodzenia dawno za nami, dzięki naszym dzielnym wolontariuszom i muzykom znów można było usłyszeć wzruszające słowa i zapadające w pamięć melodie świątecznych utworów, takich jak: Cicha noc, Mario, czy już wiesz?, Mędrcy świata monarchowie, O Gwiazdo Betlejemska, Kolęda Maryi, czy pieśni pt. Uciekali z musicalu Metro. Przepiękne śpiewy zostały urozmaicone recytacją wierszy o tematyce Bożonarodzeniowej oraz muzyką skrzypcową w wykonaniu Julii Tivriz.

Po udanym występie przyszedł czas na podziękowania. Pani Prezes Hospicjum – Małgorzata Czapla, pogratulowała młodzieży ogromnego talentu artystycznego, ale przede wszystkim wielkiej wrażliwości i otwartości na potrzeby tych najbardziej potrzebujących, starszych, chorych i samotnych: „Dziękujemy Wam za wspólnie przeżyty czas, który nigdy nie będzie czasem straconym, a w pamięci naszej zacnej widowni, pozostanie na zawsze. (…) Dziś szczególnie trzeba pamiętać o wychowaniu młodego pokolenia do wartości, takich jak: bezinteresowna pomoc, życzliwość, wyrozumiałość wobec osób starszych, terminalnie chorych… I wy to doskonale czynicie – łącząc różnorakie zainteresowania i talenty z wrażliwością i zaangażowaniem na rzecz drugiego człowieka”.

Podczas wspólnego pobytu w hospicjum, nasi wolontariusze zostali oprowadzeni po innych miejscach Zagłębiowskiego Centrum Wsparcia, do których należą: klub seniora, miejsce pobytu dziennego osób starszych, centrum rehabilitacji. Wspólny czas to także dobra okazja, aby lepiej się poznać, a takich momentów nigdy za wiele!