Koniec roku … Hurrra!!!

NewsyMożliwość komentowania Koniec roku … Hurrra!!! została wyłączona

23. czerwca spotkaliśmy się po raz ostatni na uroczystości zakończenia zajęć w roku szkolnym 2016/17. Po przywitaniu przybyłych gości: pani Joanny Grabowskiej – Przewodniczącej Rady Rodziców, pana Janusza Kubickiego – radnego i emerytowanego nauczyciela „Staszica”, rodziców, Dyrekcji, nauczycieli i oczywiście uczniów, zabrał głos Dyrektor Szkoły Grzegorz Walotek.

W podsumowaniu roku szkolnego przedstawił kilka zestawień statystycznych, z których wynika, że mamy wspaniałą i uzdolnioną młodzież – na 483 uczniów naszej szkoły aż 149 otrzymało świadectwa z paskiem. Przypomnijmy, pasek oznacza średnią 4,75 i wyższą! Podczas uroczystości zostały wręczone także nagrody specjalne:

– Nagroda Specjalna Dyrektora Gimnazjum Nr 25 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Staszica w Sosnowcu dla absolwenta(-ki) z najwyższymi ocenami na świadectwie ukończenia szkoły. W tym roku otrzymała ją Martyna Borak z klasy 3GA,

– Nagroda Specjalna Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Sosnowcu dla licealisty(-ki) klasy 1 z najwyższymi ocenami na świadectwie. W tym roku otrzymał ją Mateusz Mirlak z klasy 1BCh1,

– Nagroda Specjalna Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Sosnowcu dla licealisty(-ki) klasy 2 z najwyższymi ocenami na świadectwie. W tym roku otrzymała ją Zuzanna Drewniak z klasy 2BCh.

We współzawodnictwie klasowym pierwsza trójka w Gimnazjum nr 25 to kolejno klasy: 1GB (śr. 4,69), 1GA (śr. 4,85) i pierwsze miejsce zajęła klasa 3GB (śr. 4,94). W IV LO to klasy: 1BCh2 (śr. 4,36), 1Mat1 (4,37) i pierwsze miejsce zajęła klasa 2Mat1 (śr. 4,43).

Podczas uroczystości pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę Panią Profesor Ewę Chałupską – cenioną nauczycielkę fizyki. Burza oklasków, wielki bukiet kwiatów i słowa podziękowania – choć tyle, za wszystko, co otrzymaliśmy od Pani Profesor.

Na zakończenie uroczystości, w części artystycznej wystąpili: Emilka Głowa, Marysia Jabłońska i Oskar Strumiński.

Udanych i bezpiecznych wakacji!